Hra milión

Nadácia Slovenskej sporiteľne prináša unikátnu on-line hru, ktorej cieľom je zábavnou formou zvyšovať finančnú gramotnosť mladých ľudí

367997
16.2.2012

Hlavnou úlohou hráča je postupne prejsť 30 tém a mať na konci hry na účte minimálne jeden milión eur. Okrem zábavy,  každý hráč získa základné informácie z oblasti financií. Stredné školy ako aj jednotlivci sa môžu okrem hrania a vzdelávania zapojiť aj do súťaže a získať pre seba či svoju školu finančnú odmenu.


Kľúčové témy pokryté jazykom cieľovej skupiny

Hra Milión pokrýva 30 základných tém z oblasti financií a všeobecného prehľadu, akými sú napríklad zamestnanecký pomer, bankový systém, dane a odvody, vzdelávanie a kvalifikácia, realitný trh a mnoho ďalších.  Všetky informácie, s ktorými hráč počas hry pracuje zohľadňujú aktuálne platné slovenské zákony. Počas hry sa tiež naučí, ako so zarobenými peniazmi hospodáriť, teda si zlepšuje manažment osobných financií. „Vzdelávanie mladých ľudí o financiách formou on-line hry sme si zvolili preto, že pre túto cieľovú skupinu je to najprirodzenejší spôsob prijímania nových informácií, taktiež je pre nich alternatívu k obľúbeným on-line hrám, povedala Marta Krejcarová, riaditeľka komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.

Ako to funguje?

Hra je jednoduchá a intuitívna. Každý hráč musí prejsť tridsiatimi úrovňami, v ktorých absolvuje viacero úloh. V každej úrovni má možnosť navštíviť knižnicu a dozvedieť sa nové informácie k danej téme. Následne môže získané vedomosti premeniť na peniaze, a tie ďalej použiť na nákup potrebných vecí či  investovať do svojho vlastného podnikania. Nadobudnuté vedomosti si v praxi vyskúša aj v rámci plnenia jednotlivých úloh. Cieľom hry je zarobiť milión eur, vyplatiť všetky záväzky v banke a taktiež sa držať v dobrej psychickej a fyzickej kondícií.

Súťaž pre stredné školy aj jednotlivcov

Nadácia Slovenskej sporiteľne sa v rámci rozvoja finančnej gramotnosti rozhodla odmeniť najúspešnejších jednotlivcov ako aj stredné školy finančnou cenou. Najlepší hráč získa odmenu 2 000 eur, rovnakú sumu získa na základe žrebovania aj jedna stredná škola, menšie finančné odmeny sú pripravené aj pre vyžrebovaných jednotlivcov. Viac o súťaži ako aj hre milión sa dozviete na internetovej stránke: http://www.hramilion.sk/

Ďalšie projekty finančnej gramotnosti

Nadácia Slovenskej sporiteľne v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska realizuje projekt Poznaj svoje peniaze (www.poznaj.sk), do ktorého je momentálne zapojených takmer 100 stredných škôl z celého Slovenska. Študenti sa tak formou voliteľného predmetu Manažment osobných financií priamo v škole učia, ako narábať s peniazmi. Od roku 2010 realizuje nadácia aj projekt Cvičná banka, v rámci ktorého študenti Obchodnej akadémie Imricha Karvaša v Bratislave prakticky skúšajú, ako to funguje v banke. Softvér im umožňuje nacvičiť si, ako sa počíta rating klienta, zakladá účet či volia platobné karty. S týždenníkom Trend už niekoľko rokov organizuje na 68 stredných školách diskusné kluby zamerané výlučne na ekonomické témy pod názvom Myslím ekonomicky. 

Diskusia (0reakcií)