Miliónta Kia pomôže deťom

Bielu Kiu cee’d_sw dostane občianske združenie Červený nos Clowndoctors

366741
27.1.2012 / mj

Výrobca automobilov Kia Motors Slovakia zamestnal minulý týždeň vo svojej fabrike na niekoľko hodín klaunov. Dávali pozor na výrobu miliónteho automobilu, ktorý Kia vyrobila na Slovensku. Podobne ako pred dvoma rokmi aj teraz sa automobilka rozhodla darovať jubilejné auto na dobrú vec. Bielu Kiu cee’d_sw dostane občianske združenie Červený nos Clowndoctors. S jeho pomocou bude štyridsaťjeden profesionálnych hercov prinášať smiech a radosť deťom v nemocniciach po celom Slovensku.

„Rozhodli sme sa darovať ho organizácii, ktorá bude spríjemňovať pobyt deťom v nemocniciach. Verím, že občianskemu združeniu Červený nos Clowndoctors sa bude dariť vykúzľovať úsmevy na ich perách,“ povedal Eek-Hee Lee, prezident Kia Motors Slovakia. Cieľom klaunov je formou humoru odpútať malých pacientov od strachu, napätia a úzkosti spojenej s liečbou, terapiou, či rehabilitáciou.

„Zdravotní klauni budú môcť vďaka darovanému automobilu rozveseľovať hospitalizované deti po celom Slovensku,“ dodal Gary A. Edwards, zakladateľ združenie. Pre doktorov klaunov má aj biela farba auta svoj význam - budú si ho môcť pomaľovať tak aby všetkých 27 tisíc detí, ktoré ročne navštívia, už dopredu vedelo, že prichádzajú.

Kia_milionte

© 2012 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)