Darujte Vianoce

Šťastnejšie vianočné sviatky aj tým, ktorí by ich inak prežili sami.

329255
12.11.2009

Charitatívny program, ktorý je už tradíciou. Každoročne sa teší čoraz väčšiemu počtu záujemcov – ľudí s dobrým srdcom, úprimným motívom a prospešným nápadom. Každý rok tak spolupracujeme s čoraz väčšou skupinou tých, ktorí sú ochotní pomáhať v situáciách, kde je pomoc druhého človeka bezpochyby potrebná.

Cieľom programu Darujte Vianoce je dopriať príjemnejšie a šťastnejšie vianočné sviatky aj tým, ktorí by ich inak prežili sami, chorí, bez finančných prostriedkov či z iných dôvodov nie príliš radostne.Zapojiť sa môže každý, kto pozná vo svojom okolí niekoho, kto bude na sviatky sám, alebo ich nebude môcť prežiť dôstojne a plnohodnotne – v kruhu svojich blízkych. Podporené sú žiadosti, ktoré zahŕňajú viac ako len finančný príspevok - najmä osobný vklad žiadateľa, jeho čas, energiu, dobrú vôľu a tvorivosť. Do programu sa môžu zapájať jednotlivci i organizované skupiny, ktoré sú pripravené s láskou a osobným nasadením darovať pocit vianočnej radosti deťom, ktoré strávia sviatky v nemocniciach a ústavoch, ľuďom bez strechy nad hlavou či osamelým seniorom.

Nadácia Orange prerozdelila v tomto roku v rámci programu Darujte Vianoce 50 000 EUR. Pomôcť niekomu prežiť krajšie Vianoce však môžu aj tí, ktorí sa neprihlásia len vlastným projektom. Zákazníci Orangeu tak môžu spolu zbierať pre šťastie prijímateľov vianočnej podpory, a to zaslaním SMS správy na krátke číslo 828. Automaticky tak pridajú na spoločné konto sumu vo výške 1 EUR (30,126 Sk). Všetky takto vyzbierané prostriedky putujú v plnej výške na podporu projektov, ktoré sa z dôvodu vyčerpaného objemu podpory nedostanú do základného výberu. Čím viac individuálnych darcov sa rozhodne prispieť svojím dielom do veľkej vianočnej zbierky, tým viac ľudí v núdzi má šancu zažiť skutočne šťastné Vianoce s pocitom, že na nich niekto myslí.

Diskusia (0reakcií)