Deň charity v Slovenskej sporiteľni

Viac než 25 litrov krvi, takmer tonu šatstva, školských potrieb, detských kníh, krmiva a stovky eur na podporu chránenej dielne kaviareň Radnička venovali zamestnanci Slovenskej sporiteľne počas Dňa charity, ktorý sa uskutočnil včera v centrále banky. Nadácia Slovenskej sporiteľne ako organizátor podujatia tiež darovala na tri dobročinné projekty celkovú sumu 6 tisíc eur.

400832
7.10.2013 / md

Bankári zo sporiteľne podporili Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar  (zbierka školských potrieb a detských kníh), Depaul Slovensko (zbierka šatstva a hygienických potrieb pre ľudí bez domova) a Záchranný koráb v Šaštíne (zbierka misiek, prepraviek a krmiva pre týrané a opustené zvieratá). Do zbierky sa zapojilo 129 zamestnancov banky a jej dcérskych spoločností. Každej z troch organizácií Nadácia Slovenskej sporiteľne venovala po 2 tisíc eur. Peniaze budú použité na podporu ich verejnoprospešných aktivít.

„Tretí ročník Dňa charity bol úspešný. Množstvo vyzbieraného šatstva pre ľudí bez domova, knižky z rodín našich kolegov pre deti z detských domovov, zakúpené výrobky z chránených dielní či 25 litrov darovanej krvi svedčia o tom, že pomoc iným je pre zamestnancov Slovenskej sporiteľne samozrejmosťou. A to je pre každého zamestnávateľa dobrá správa,“ povedala Marta Krejcarová, riaditeľka komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.

Už tretí ročník Dňa charity sa začal ráno, kedy kaviareň Radnička dostala príležitosť predstaviť svoje gastronomické služby aj mimo obľúbenej kaviarne v centre Bratislavy. Bankári kúpou koláčov z tejto chránenej dielne prispeli celkovou sumou 700 eur. Tradičnou súčasťou podujatia je aj dobrovoľné darovanie krvi, do ktorého sa tento rok zapojilo 57 zamestnancov Slovenskej sporiteľne, a tak mobilná transfúzna jednotka odchádzala s 25 litrami najcennejšej tekutiny. 

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)