Karpatská vandrovka vyzbierala 4500 eur

V sobotu 21. septembra sa konala Karpatská vandrovka, prvý vytrvalostný darcovský pochod svojho druhu na Slovensku v réžii Karpatskej nadácie. Trasa po hrebeni Volovských vrchov dlhá 50 km preverila sily a kondíciu 45 vandrovníkov, ktorí zároveň darovali do Fondu Karpatskej vandrovky 4 500 eur. Vyzbierané peniaze rozdelia účastníci s pomocou nadácie na dobré projekty na východnom Slovensku.

400126
23.9.2013 / md

Účastníci boli rozdelení do 10 tímov, každý s originálnym názvom. Prvenstvo v cieli si udržal jeden z dvoch tímov firmy NESS KDC, s.r.o., s priliehavým názvom Mačanky, ktorý prišiel do cieľa o 3 hodiny skôr ako väčšina účastníkov. Ďalšie dve košické firmy Howe Slovensko s.r.o. a RMS a.s. Košice, ako aj firma Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o. z Prešova sa nedali zahanbiť a postavili spolu 5 tímov, ktoré fyzickú výzvu zvládli na jednotku. Všetky firmy sponzorovali účasť svojich zamestnancov z vlastných rozpočtov. V tomto roku vandrovku podporilo svojim tímom aj Veľvyslanectvo USA na Slovensku. Vytrvalcov v cieli čakala okrem chutného guláša aj príjemná udalosť – krst maskota Karpatskej vandrovky – rysa, ktorý dostal meno Oskar.

Karpatská vandrovka je prvá akcia svojho druhu na Slovensku. „Nárast počtu účastníckych tímov v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi je dôkazom, že ľuďom aj firmám na východnom Slovensku záleží na mieste, kde žijú. V tomto roku sa k nám pridalo o 5 firemných tímov viac, čo je 75 percentný nárast oproti minulému roku. Jednotlivcov tiež postupne pribúda a veľmi nás to teší, lebo nám to umožní podporiť viac dobrých projektov“, hovorí Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)