Krása, ktorá nestarne

Nadácia Ekopolis vyhlásila 9. ročník ankety Strom roka

346111
4.4.2011 / Pavel Sibyla

Ak by chcel minuloročný víťaz ankety Strom roka zápoliť v súťaži krásy podľa ľudských kritérií, nedostal by sa ani do semifinálového kola. Dub letný z Dubinného má totiž už 850 rokov a odvod jeho kmeňa (733 cm) má tiež ďaleko od  ideálnych mier. Cieľ ankety Strom roka je však celkom iný ako v súťažiach Miss. Podľa Nadácie Ekopolis, organizátora ankety, je ním upozorniť na krásu a hodnotu stromov a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.

Svoj obľúbený strom môžu do ankety prihlásiť jednotlivci, mestá a obce, školy, firmy alebo iné organizácie. Stačí do 20.mája 2011 poslať vyplnený nominačný formulár a fotografie stromu poštou alebo e-mailom na adresu Nadácie Ekopolis (Komenského 21, Banská Bystrica 974 01)  alebo na mailovú adresu hronec@ekopolis.sk.

Verejné hlasovanie o víťaza ankety sa začne 7. júla 2011 na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do 30. septembra 2011. Fotografie a príbehy stromov  - finalistov budú uverejnené na webovej stránke Nadácie Ekopolis. Koncom októbra bude súťaž vyhodnotená a strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2011.

Víťazný strom dostane odmenu v podobe odborného dendrologického posudku od ISA Slovensko a prípadné ošetrenie. Traja nominujúci budú odmenení hodnotnými knižnými darmi od Vydavateľstva Dajama, traja hlasujúci zase knižnými poukážkami od kníhkupectva Artfórum. 

Podrobné informácie o ankete i o ostatných grantových programoch Nadácie Ekopolis nájdu záujemcovia tu.

© 2011 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)