Lidl pomáha tatranským lesom aj naďalej

Kampaň spoločnosti Lidl a Štátnych lesov TANAPu „Voda pre stromy“ pokračuje, z každej predanej 1,5 l fľaše minerálnej vody Saguaro ide cent na výsadbu stromčekov v Tatrách

396911
8.7.2013 / md

Obchodný reťazec spoločne na kalamitnom území vo Vysokých Tatrách vysadil už 100 tisíc stromčekov. Jeho zamestnanci sú totiž presvedčení, že lesy v Tatrách aj naďalej potrebujú pomoc. Rozhodli sa preto pokračovať v kampani „Voda pre stromy“ a od 1. júla venuje spoločnosť z každej predanej 1,5l fľaše minerálnej vody Saguaro jeden cent na výsadbu mladých stromčekov v Tatrách.

„Sme si vedomí spoločenskej zodpovednosti, ktorú máme. Sme jeden z najúspešnejších obchodných reťazcov na Slovensku, dosiahli sme veľkosť, ktorá nám umožňuje určitým spôsobom vracať späť, čo nám Slovensko dalo. Tatry sú symbolom Slovenska a preto sme sa rozhodli prispieť k ich obnove,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Stanislav Čajka.

V prvej fáze kampane „Voda pre stromy“ sa Lidlu od júla 2012 do marca 2013 vďaka zákazníkom reťazca podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu 75 tisíc stromčekov. Keďže v roku 2012 Štátnym lesom TANAPu venoval 25 tisíc sadeničiek, v Lidl lese rastie už 100 tisíc stromčekov na ploche väčšej ako 45 hektárov. Nechce však zostať iba pri finančných daroch, a preto sa aktívne zapája do obnovy tatranských lesov. Na oboch doterajších výsadbách sa zúčastnilo niekoľko desiatok zamestnancov spoločnosti. V máji 2013 spoločnými silami vysadili 5 200 sadeničiek, čo predstavuje nový slovenský rekord v kategórii „Najviac vysadených stromčekov za jeden deň“.

„Sme vďační všetkým darcom, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú prispievať k obnove tatranského lesa. Vítame každú pomoc,“ uviedol riaditeľ Štátnych lesov TANAPu Peter Liška. Od roku 2006 sa už šestnásť súkromných subjektov nielen finančne, ale aj prácou vlastných zamestnancov zapojilo do obnovy kalamitného územia Tatranského národného parku. Spomedzi týchto spoločností venoval najväčší počet sadeníc práve Lidl. Smrekovo-smrekovcový Lidl les sa nachádza priamo nad Tatranskými Matliarmi na trase modrej značky smerom na Malú Svišťovku.

 

Zdroj: Foto - Lidl

Foto – Lidl

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)