Most medzi svetlom a tmou

440228
14.7.2015 / md

V rámci projektu Most medzi svetlom a tmou sa nevidomé a slabozraké deti vydali na výlet za poznaním. Tento verejnoprospešný projekt medzinárodného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosti Dachser Slovakia, podporil ich cestu do jaskyne Driny a na Smolenický zámok.

Most medzi svetlom a tmou už tretí rok podporuje integráciu detí so zrakovým hendikepom do väčšinovej spoločnosti. „Našou snahou je umožniť deťom, ktoré majú sťažený štart do života, podobné zaujímavé zážitky a radostné detské akcie, aké sú pre ich zdravých rovesníkov bežné,“ hovorí Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia a. s., a dodáva: „chceli by sme, aby z nich vyrastali sebavedomí a šťastní mladí ľudia, ktorých nebude ich hendikep izolovať od ostatných. Projekt Most medzi svetlom a tmou by mal skutočne vytvoriť pomyselný most medzi svetom detí zdravých a tých, ktoré v živote toľko šťastia nemali.“

Tohtoročný výlet na konci školského roka si deti užili plnými dúškami. Prezreli si romantický Smolenický zámok, kde vystúpili po 156 schodoch až na špičku zámockej veže, a tiež čarokrásnou jaskyňu Driny, ktorej sa hovorí podzemná perla Malých Karpát a v ktorej sa okrem iného vyskytuje až 11 druhov netopierov.

Projekt Most medzi svetlom a tmou spustil Dachser Slovakia v roku 2013. V minulosti podporil nielen akcie pre nevidomé a slabozraké deti, ako napríklad interaktívnu prehliadku Bratislavy, ale aj kurzy pre zdravé deti o tom, ako pomáhať nevidiacemu kamarátovi v každodenných činnostiach. Pokračovanie projektu je naplánované na jeseň tohto roka.

© 2015 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)