Na krídlach anjelov

444179
3.11.2015 / md

Spoločnosť K-system, s. r. o., Žiar nad Hronom, overený a najväčší slovenský výrobca tieniacej techniky, sa stala sponzorom benefičného a náučného podujatia s názvom „Na krídlach anjelov“, ktoré sa uskutočnilo koncom októbrav dome kultúry v Žiari nad Hronom. Zúčastnilo sa ho približne 450 mentálne a zdravotne postihnutých detí z 24 ústavov a zariadení pre osoby s mentálnym postihnutím zo západného a stredného Slovenska.

„V rámci podujatia sa deti a pacienti s mentálnym postihnutím mohli naučiť na pripravených workshopoch latinskoamerické tance zumbu a salsu. Okrem toho si vyskúšali maľovanie na tvár, enkaustiku – maľovanie horúcim voskom na papier, prútikárstvo, tradičnú lukostreľbu, odlievanie sviečok a ozdobovanie figúrok z dreva. Vystúpila skupiny a speváci Gladiátor, Celeste Buckingham, Smola a hrušky, Sendreiovci, a Kokavakere lavutára.

Firma K-system v rámci svojich možností pravidelne sponzorsky podporuje deti a mládež a deti z detských domovov.

Spoločnosť K-system je najväčším výrobcom žalúzií a sietí na Slovensku a prevádzkuje 5 vlastných poradenských centier – Štúdií tieniacej techniky. Patrí k významným zamestnávateľom banskobystrického kraja. Za rok 2014 zaznamenala celkové tržby 4,280 mil. eur. Väčšinu predaja firma zrealizovala na domácom trhu a cca 20 % v zahraničí, predovšetkým v ČR a Nemecku. Spoločnosť s čisto slovenským kapitálom zamestnáva priemerne 104 pracovníkov. Vo výrobnom sortimente dominujú interiérové, vertikálne a exteriérové žalúzie, slnolamy a siete proti hmyzu na okná a dvere.

Na krídlach anjelovZdroj: Paper Life

Na krídlach anjelovZdroj: Paper Life

Na krídlach anjelovZdroj: Paper Life

© 2015 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)