Naše Mesto

Firmy aj neziskovky sa ešte stále môžu zapojiť do dobrovoľníckeho podujatia

392830
16.4.2013 / md

Ešte niekoľko dní majú organizácie a ľudia na to, aby prihlásili svoje nápady na zlepšenie svojho okolia v rámci najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto. Prihlasovať sa môžu aj firmy a ich zamestnanci, ktorí plánujú počas podujatia dobrovoľníčiť.

Dobrovoľníci budú počas Nášho Mesta, ktoré sa uskutoční 14. a 15. júna, pomáhať na hradných zrúcaninách, maľovať lavičky, ploty škôl, odstraňovať nelegálne skládky, upravovať verejné priestranstvá a skrášľovať detské ihriská. Aktivít bude oveľa viac.

Do maratónu dobrovoľníckych príležitostí sa môžu zapojiť firmy a ich zamestnanci v Bratislave, Galante, Seredi, Šali, Žiline, Partizánskom, Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Leviciach, Trnave, Liptovskom Hrádku, Ružomberku, Prešove i v Poprade. Naše Mesto je jedinečná príležitosť, kedy ľudia môžu vytiahnuť z práce svojich kolegov a šéfov, aby spoločne v rovnakom tričku skrášľovali svoje okolie.

Dobrovoľníci nemusia pomáhať len manuálne. Počas podujatia Naše Mesto môžu tráviť čas s klientmi zo sociálnych zariadení, či už pôjdu na opekačku s ľuďmi s postihnutím alebo vezmú seniorov do cukrárne. Zapojiť sa môžu aj hlavou a to tak, že budú odovzdávať svoje skúsenosti a vedomosti ľuďom z neziskoviek.

Aktivity, do ktorých sa dobrovoľníci zapoja, si môžu navrhnúť sami alebo si vybrať z existujúcej ponuky dobrovoľníckych príležitostí. So svojimi nápadmi sa môžu prihlásiť aj neziskovky, školy, škôlky, ale aj občianske iniciatívy, mestá a ich obyvatelia, ktorí potrebujú pomoc dobrovoľníkov. Firmy a organizácie sa môžu registrovať do 26. apríla prostredníctvom webovej stránky www.nasemesto.sk.

Pri Našom Meste sa Nadácia Pontis inšpirovala podujatím New York Cares, počas ktorého tisíce Newyorčanov pomáha skrášľovať svoje mesto. V roku 2007 sa prvýkrát uskutočnilo podujatie Naša Bratislava, do ktorej sa zapojilo 400 dobrovoľníkov. Postupne sa pridávali ďalšie mestá. Minulý rok ich už bolo 11 a spoločne na Slovensku pomáhalo 5 000 dobrovoľníkov v rámci 200 rôznych aktivít.

Tohtoročné dobrovoľnícke príležitosti Nadácia Pontis uverejní na stránke www.nasemesto.sk. Dobrovoľníci si budú môcť vyberať zo zaujímavých aktivít od 13. mája do 4. júna.

Zdroj: Foto - Nadácia Pontis

Foto – Nadácia Pontis

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)