Nestlé pre vodu v krajine

Občianske združenie Čemerica Stakčín realizovalo v tomto roku obnovu starého prameňa na Poľane v Novej Sedlici.

429168
30.9.2014 / md

Projekt sa uskutočnil vďaka podpore grantového programu Nestlé pre vodu v krajine, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci so spoločnosťou Nestlé Slovensko už druhý rok.

Cieľom podporeného projektu bolo obnoviť starý zabudnutý prameň na lokalite Poľana v najvýchodnejšej slovenskej dedine Nová Sedlica a oživiť miesto pri zaujímavej oddychovej ploche dobudovaním mobiliáru a informačných prvkov. V priebehu uplynulých mesiacov boli organizované brigády, počas ktorých dobrovoľníci vyčistili prameň a upravili jeho areál. Dobrovoľníci taktiež osadili zrubovú studničku s oddychovými lavičkami. Grantovú podporu vo výške 2 470 eur použili i na vytvorenie informačných panelov, ktoré budú hravou formou vytvárať prostredie ekoučebne so zameraním na vodné ekosystémy.

„V ďalšom období plánujeme usporiadať brigádu na umiestnenie informačných tabúľ na osadené informačné panely a realizovať aktivity s deťmi a mladými ľuďmi. Záverečné otvorenie areálu sa uskutoční v októbri,“ uvádza Iveta Buraľová z OZ Čemerica Stakčín.

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)