Nezabúdajú ma hokejovú legendu

Značka Corgoň, dlhoročný partner slovenských športových fanúšikov, podporí ich úsilie vyzbieraťsa na pamätník slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru.

421578
23.3.2014 / md

Finančný príspevok od spoločnosti HEINEKEN Slovensko a jej značky Corgoň zabezpečí, aby pocta hokejovej legende bola hodná jeho športového umenia i prínosu pre dobré meno Slovenska. Pamätník odhalia v septembri 2014 na zimnom štadióne v Trenčíne.   

Zbierku na pamätník Pavla Demitru vyhlásili hokejoví fanúšikovia z fanklubu Dukly Trenčín, v júni 2013. Za prvých osem mesiacov na transparentný účet zbierky poslali fanúšikovia hokeja a našej legendy Pavla Demitru viac ako 3500 eur.

„Vďaka všetkým prispievateľom a zbierke žiakov základnej hokejovej školy v Skalici či klubu HK DUKLA Trenčín sme vyzbierali prostriedky postačujúce na vyhotovenie plakety pre Pavla Demitru. Vďaka príspevku spoločnosti HEINEKEN Slovensko a jej značky Corgoň sa z plakety môže stať do detailov prepracovaný pomník pre legendu nášho hokeja. Zbierka na pamätník je stále aktuálna, jej stav môže každý sledovať na www.transparentneucty.sk, kde sa nachádza aj číslo účtu pre prípadné ďalšie príspevky, za ktoré vopred ďakujeme“, uviedol Tomáš Baláž, podpredseda fanklubu Dukly Trenčín.

Dohodu o podpore zbierky spečatila generálna riaditeľka spoločnosti HEINEKEN Slovensko Door Plantenga a za fanklub Dukly Trenčín jeho podpredseda Tomáš Baláž, ktorý je jedným z troch iniciátorov verejnej zbierky. Demitra v Trenčíne hokejovo vyrastal, podporoval miestny hokej aj vlastnými prostriedkami, a vždy sa tam rád vracal. Corgoň na pamätník, ktorý by mal Demitru pripomínať pred hlavným vchodom zimného štadióna v Trenčíne nesúcom jeho meno, prispeje sumou 2000 eur. 

„Sme veľmi hrdí, že s našou značkou Corgoň môžeme prispieť k tomu, aby pamätník veľkej legende slovenského hokeja Pavlovi Demitrovi mohol byť skutočne dôstojný a hodný jeho mena. Pavol Demitra bude navždy žiť v srdciach fanúšikov a spolu s nimi aj v tých našich,“ hovorí Door Plantenga, generálna riaditeľka spoločnosti HEINEKEN Slovensko.

O konečnom návrhu pocty legendárnemu hokejistovi rozhodne rodina Pavla Demitru ako aj verejnosť. Odhalenie pamätníka je naplánované na 7. septembra tohto roku, v deň výročia tragického pádu lietadla.

Corgoň vzdá poctu bývalému kapitánovi slovenskej hokejovej reprezentácie aj ako hlavný partner biografického dokumentu s názvom „38“, ktorý pripravuje producent Daniel Dangl. Filmový dokument bude uvedený do kín v priebehu tohto roku, a svoju premiéru bude mať takisto v Trenčíne.

D. Plantenga a T. BalážZdroj: AMI Communications Slovakia

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)