Otvoria svoje srdcia pre deti

Knihy pre deti zo sociálne slabších skupín

329257
6.2.2009

REVIA - Malokarpatská komunitná nadácia pripravila pre obyvateľov malokarpatského regiónu opäť možnosť darovať deťom vytúženú knihu. V rámci projektu Otvor srdce, daruj knihu môžu obyvatelia zakúpiť vo vybraných kníhkupectvách deťom zo sociálne slabších rodín knihu, o ktorej snívajú.

Obyvatelia malokarpatského regiónu môžu deťom vytúžené knihy kúpiť od novembra do konca decembra 2009. Nadácia REVIA v predchádzajúcich mesiacoch v spolupráci s lokálnymi inštitúciami (školy, úrady sociálnych vecí, rodinné centrá, detské domovy a pod.) pracujúcimi s týmito deťmi vytvorila zoznam prianí z celého regiónu. Knihy nájdu záujemcovia v kníhkupectvách BeneLibri a Modul v Pezinku a v Trnave a Artforum v Trnave. Označené sú logom Otvor srdce, daruj knihu, krstným menom a vekom dieťaťa. Nadácia REVIA zabezpečí, aby sa vytúžené knihy dostali k svojim novým majiteľom. Cieľom tejto aktivity je obdarovať deti, ktoré nemajú možnosť inak získať vysnívanú knihu, keďže je v ich rodinách potrebné uprednostniť iné veci. Zároveň sa opäť spojí komunita ľudí v snahe pomôcť aspoň určitou mierou deťom zo sociálne slabších rodín. Potešia malé detské srdiečka v čase nadchádzajúcich vianočných sviatkov, a to v Pezinku už jubilejný piaty rok a v Trnave po druhý raz.

O projekte:
Vidieť radosť v detských očiach, keď sa im splní ich sen, je nenahraditeľný dar pre každého rodiča. Nie všetci rodičia však majú príležitosť deťom ich sny plniť. Nadácia REVIA si je vedomá, že aj v malokarpatskom regióne existujú deti s tajnými túžbami, ktoré im nie je možné ľahko splniť. Preto sa rozhodla aspoň čiastočne pomôcť týmto deťom. Keďže kniha patrí medzi najkrajšie dary a vhodným obdobím plnenia snov sú Vianoce, organizuje nadácia REVIA od roku 2005 pravidelne pred vianočnými sviatkami projekt Otvor srdce, daruj knihu. Vďaka dobrým srdciam obyvateľov regiónu za predchádzajúce štyri roky získalo svoju vytúženú knižku už 367 detí. Obyvatelia darovali počas realizácie tohto projektu knihy v hodnote 2 572,26 € (77 492 SKK).

Diskusia (0reakcií)