Podnikať zodpovedne

438566
29.5.2015 / md

Posledný májový týždeň sa na Slovensku nesie v znamení spoločenskej zodpovednosti firiem. Tá je dôležitou súčasťou prístupu k podnikaniu aj v Pivovaroch Topvar, ktoré podporili hneď dve podujatia, CSR Summit a medzinárodný festival filmov o udržateľnom rozvoji Ekotopfilm. Obe akcie sa tešia veľkému záujmu či už zo strany spoločností, ale aj verejnosti, čo svedčí o tom, že zodpovedné podnikanie sa stáva prirodzenou súčasťou podnikania aj na Slovensku.

O svoju skúsenosť z Pivovarov Topvar aj Plzeňského Prazdroja o tom, ako podnikať zodpovedne, sa na workshope v rámci CSR Summitu podelila Drahomíra Mandíková (na obrázku), riaditeľka pre firemné vzťahy a komunikáciu pre ČR a SR. Hovorila o tom, či a ako náročné je pre firmy podnikať zodpovedne, aj o konkrétnych prínosoch, ktoré tento prístup pre firmy aj biznis prináša. „Kľúčom k tomu, aby sa nám darilo, je aj zodpovedné podnikanie. Čo si mnohí z nás neuvedomujú je, že v prostredí, v ktorom pôsobíme, nastávajú reálne zmeny, či už je to tlak z externého prostredia alebo znižovanie dostupnosti  surovín. Aj preto je dôležité, že sa téma zodpovednosti dostáva do všetkých sfér podnikania,“ hodnotí aktuálnu situáciu Drahomíra Mandíková.

Pivovary Topvar v rámci svojej materskej spoločnosti SABMiller predstavili minulý rok svoj dlhodobý program udržateľného rozvoja pod názvom Prosperita. Tvorí ho päť svetov zameraných na šetrenie vodou, energiou, znižovanie odpadov, podporu malých podnikov a zodpovednú konzumáciu alkoholu. „Vďaka našej dlhodobej snahe môžeme už teraz pozorovať prvé pozitívne výsledky. Napríklad minulý rok sme dosiahli značné úspory energie, až o 50 percent, výmenou žiariviek v skladových priestoroch v našom pivovare Šariš. V rámci spotreby vody sa nám v pivovare podarilo dosiahnuť výsledok, kedy varíme pivo z 3,53 hl vody na hektoliter piva,“ prezradila Drahomíra Mandíková. Aj tento rok nebudú Pivovary Topvar chýbať na festivale Ekotopfilm, kde na poslednom ročníku otvorením témy prosperity a zodpovednosti inšpirovali nielen pri udeľovaní jedného ocenení, ale aj originálnymi nápadmi na podporu malého a stredného podnikania.

Drahomíra Mandíková, riaditeľka pre firemné vzťahy a komunikáciu pre ČR a SRZdroj: Neuropea

© 2015 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)