Pre zdravotne postihnutých športovcov

Športovci so zdravotným postihnutím môžu zabojovať o grant

388954
30.1.2013 / d

Zdravotne postihnutí športovci môžu už druhý rok žiadať o podporu v rámci svojich aktivít. Granty pomôžu pri financovaní ich prípravy na súťaže alebo s úhradou nákladov, ktorá súvisí s ich účasťou na súťažiach a sústredeniach. Takisto z nich bude možné zorganizovať rôzne súťaže pre zdravotne postihnutých športovcov.

Nadačný fond Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis rozdá mimovládkam, ktoré sa venujú zdravotne postihnutým športovcom, sumu 15-tisíc eur. O podporu môžu žiadať mimovládne organizácie z celého Slovenska. Ich projekty majú šancu získať  až päť tisíc eur.

„Cieľom grantového programu je podpora športovcov, ktorí sú pre mnohých svojím úsilím a odhodlanosťou vzorom. Aj touto formou im pomáhame rozvíjať ich talent a veríme, že sú silnou motiváciou aj pre ostatných ľudí,“ vysvetľuje Marta Krejcarová, riaditeľka odboru komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.

Mimovládky môžu svoje projekty posielať do pondelka 25. februára cez webový portál www.darca.sk. Ide prvý o on-line portál, ktorý poskytuje organizáciám granty bez zbytočného  papierovania a ktorý prepája firmy s komunitou.

Diskusia (0reakcií)