Slovanet Beach Exhibition aj charitatívne

Posledná prázdninová sobota patrila v Poprade plážovému volejbalu. Na kurte hrali súťažiace nielen zo Slovenska, ale i z Poľska, Anglicka či Rakúska. Prvenstvo si vybojovala slovenská reprezentačná dvojica Dubovcová – Nestarcová.

427940
1.9.2014 / md

„Bol to veľmi náročný turnaj. Sme si vedomé, že tu v AquaCity sa stretli veľmi silné tímy. Tešíme sa, že na domácej pôde sme si vybojovali zlato,“ hovorí Dominika Nestarcová. Na druhom mieste skončila reprezentačná dvojica z Rakúska Chukwuma – Schwaiger, ktorým síce naše reprezentantky v základnej skupine podľahli, no v boji o zlato si už nenechali ujsť víťazstvo vo veľmi napínavom  záverečnom tajbrejku. Na bronzovej priečke skončili čerstvé majsterky Poľska 2014 Brzostek – Kolosinska.

Podujatie bolo výnimočné aj svojím charitatívnym rozmerom. Celý výťažok zo vstupného ako aj výťažok zo zbierky, ktorá sa konala priamo v areáli, poputuje do Nadačného fondu pre zdravé pľúca na pomoc pacientom trpiacim závažným a nevyliečiteľným respiračným ochorením, akým je chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP) a pre deti, ktoré trpia mozgovou obrnou a svalovou dystrofiou.

„Sme hrdí na to, že sme mohli byť súčasťou medzinárodného turnaja s tak silným zastúpením európskej elity. Plážový volejbal síce na Slovensku nemá takú tradíciu, ako napríklad hokej, postupne sa však budeme snažiť o jeho väčšiu popularitu. Zároveň sme radi, že touto akciou s letným nádychom sme symbolicky ukončili prázdniny a zároveň sme pomohli tým, ktorí našpu pomoc potrebujú,“ hovorí  Ján Michlík zo spoločnosti Slovanet.

Exhibičné podujatie sa uskutočnilo pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku. Slovanet Beach Exhibition moderoval obľúbený Marcel Forgáč, vystúpila tanečná skupina skupina Old School Brothers, hudobná skupina Peter Bič Project či Trial show Jána Kočiša. Akciu podporil Slovanet, AquaCity a stávková kancelária Tipsport.

Poradie tímov:

1.      Dubovcová – Nestarcová
2.      Chukwuma – Schwaiger
3.      Brzostek – Kolosinska
4.      Teufl – Zass
5.      Kršková – Behúnová
6.      Grimson – Palmer

Slovanet Beach Exhibition 2014Zdroj: Slovanet

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)