Študenti predstavia svoje novinky

Spolu 16 projektov za viac ako 41 500 eur podporila minulý rok prostredníctvom grantových programov Vysokoškoláci a technika a Stredné školy a technika Nadácia Volkswagen Slovakia. Ôsmeho októbra predstavia vybrané tímy študentov v bratislavskom závode výsledky zrealizovaných prác. Do ich hodnotenia sa zapoja aj priamo zamestnanci Volkswagen Slovakia.

400648
2.10.2013 / md

„Grantový program Vysokoškoláci a technika sme spustili v roku 2012 a je určený pre talentovaných študentov vysokých škôl predovšetkým technického zamerania,“ vysvetľuje Alexandra Pappová, projektová manažérka Nadácie. Jeho cieľom je zvyšovanie kvality vzdelávania na univerzitách s dôrazom na praktické riešenia a podpora vedy a výskumu. „Poskytujeme priestor šikovným študentom, ktorí takto môžu ukázať svoje schopnosti a aj vďaka našej podpore naplniť svoje ciele, či sny,“ dodáva A. Pappová.

Do grantového programu sa zapojili mladí študenti z Technickej univerzity v Košiciach, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Žilinskej univerzity. Výsledky zrealizovaných projektov ukazujú, že vybrať ten najlepší spomedzi silnej konkurencie nebude jednoduché. Platí to aj pre projekty študentov stredných škôl, ktoré získali grant v rámci programu „Stredné odborné školy a technika.“

Komisia zložená zo zástupcov Nadácia Volkswagen Slovakia, odborníkov z Volkswagenu či odborníkov z praxe bude pri výbere prihliadať na zavedenie moderných procesov do výučby, realizáciu projektov i spôsob ich prezentácie samotnými študentmi. Portfólio podporených projektov je široké. Od robotických súťaží, cez zostrojovanie zosilňovača zvuku až po vytvorenie vlastnej učebnej pomôcky žiakmi. Pri vysokoškolských projektoch ide aj o praktické riešenia vychádzajúce z bežnej praxe – interaktívny jedálny lístok, monitoring pacienta, prototypy formule či skútra.

Snahou programu je motivovať aktívnych študentov a učiteľov a zároveň sa podeliť o cenné know-how. „Vždy nás teší, keď sa nám podarí nadviazať spoluprácu so školami nad rámec našich grantových programov,“ hovorí A. Pappová. Univerzity získajú prístup k najmodernejším technológiám a odborníkom z praxe a študenti vedomosti, poznatky a kontakty priamo z reálnej praxe. Bližšie informácie o projektoch, programe dňa a možnostiach získania grantu môžu školy získať na www.nadacia-volkswagen.sk.

 

meranie_aktivity_1000Zdroj: Nadácia Volkswagen Slovakia

Foto: Nadácia Volkswagen Slovakia

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)