Užitočná stávka

Bežci zo SWANu prispeli na vozík mladému športovcovi po úraze

392426
9.4.2013 / md

Telekomunikačný operátor SWAN podporuje športového ducha nielen u svojich zamestnancov, ale aj u tých, ktorí to potrebujú najviac. Na 66. ročník Národného behu Devín – Bratislava zostavil tím, ktorý úspešnou účasťou prispel na vozík mladému športovcovi po úraze.

Zamestnancov SWANu zaujala výzva Adama Porubského, ktorý po úraze potrebuje špeciálne upravený vozík, aby sa mohol venovať vozičkárskemu ragby – jedinému pre neho vhodnému kolektívnemu športu. Stavili sa teda so svojim zamestnávateľom, že ak všetci 12 členovia tímu úspešne dobehnú do cieľa na pretekoch Devín – Bratislava, ten prispeje Adamovi na vozík. Stávku vyhrali, a tak SWAN v najbližších dňoch pripíše k výzve prisľúbenú sumu. Podporí tak nielen športové, ale aj charitatívne aktivity svojich zamestnancov.

Adam Porubský zostal pripútaný na invalidný vozík s postihnutím horných aj dolných končatín. Po stabilizovaní zdravotného stavu sa rozhodol opäť venovať športu. Na vozičkárske ragby však potrebuje špeciálny vozík upravený na miery hráča. Svoju výzvu zverejnil na darcovskom portáli Ľudia Ľuďom, ktorý je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a spája ich s tými, ktorí im pomoc vedia a chcú poskytnúť. Portál prevádzkuje nezisková organizácia 4people a vznikol na základe spolupráce Centra pre filantropiu, n. o. a správcu národnej domény .SK spoločnosti SK-NIC, a. s.

Zdroj: Foto - SWAN

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)