YFAI sa postaral o autistické deti

456964
7.9.2016 / md

Výnimočný deň pre deti z bratislavského Domova sociálnych služieb profesora Karola Matulaja, ktorý pomáha autistickým deťom rozvíjať zručnosti potrebné k bežnému životu, zorganizovali zamestnanci spoločnosti Yanfeng Automotive Interiors (YFAI). YFAI je popredný svetový dodávateľ prístrojových dosiek a palubných systémov, dverových panelov, podlahových konzol a stropných ovládacích systémov.

Deti z denného centra potrebujú mimoriadnu starostlivosť. Majú šťastie, že môžu tráviť čas s inými ľuďmi, ktorí im pomáhajú rozvíjať sa po fyzickej ako aj psychickej stránke. Ich klasický deň je rozdelený do malých opakovaných úloh, aby sa naučili to, čo je pre ostatných bežné.

Zamestnanci spoločnosti YFAI sa rozhodli stráviť deň s týmito deťmi v rakúskom Family Parku. „Deti a ich terapeuti si cenia čas, ktorý sme s nimi strávili v parku a deti sa naozaj veľmi bavili. Samozrejme, že to nebolo vždy jednoduché, pretože tieto deti potrebujú viac pozornosti. Myslím, že teraz dokážu členovia môjho tímu skutočne oceniť tvrdú prácu a obetavosť týchto  terapeutov. Každý terapeut miluje svoju prácu a dáva do nej svoje srdce,“ povedala Anna Bakič Hillová, manager Procurement Commodity Specialist v spoločnosti YFAI, ktorá organizovala tento jedinečný deň.

„Je jednoduchšie ostať v známom prostredí zariadenia, ale odhodlanie dobrovoľníkov nahradiť deťom na jeden deň rodičov a absolvovať s nimi výnimočný deň vo Family Parku, to je výzva a zadosťučinenie zároveň. Spokojné deti cestou domov ani nezaspali, boli plné zážitkov, pohody a dobrej nálady – to je najlepšia vizitka dobrej akcie,“ poďakovala sa Mgr. Jana Čajágiová, vedúca úseku diagnostiky a autizmu z Domova sociálnych služieb.

Nový globálny charitatívny program podporuje miestne organizácie komunít

Iniciatíva iCARE, ktorá bola oficiálne spustená v apríli 2016, povzbudzuje zamestnancov vytvárať tímy dobrovoľníkov, ktoré podporujú projekty v oblasti starostlivosti o životné prostredie, sociálne služby a vzdelávanie v miestnych komunitách.

„Sme hrdí, keď vidíme, koľko tímov sa zapája do nášho programu iCARE na celom svete a ceníme si všetky projekty, ktoré významným spôsobom prispievajú do miestnej komunity,“ povedala Ge Wei, viceprezidentka pre komunikáciu a ľudské zdroje v spoločnosti YFAI.

Zdroj: Hill+Knowlton Strategies

© 2016 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)