Aukčný galakoncert UNICEFu

Koncert opernej divy Adriany Kučerovej a jej hosťa Filipa Tůmu pomôže deťom v Sýrii

385520
22.11.2012 / md

Každoročná benefičná aukcia UNICEF sa po prvý raz uskutoční v spojení s unikátnym koncertom slovenskej opernej divy Adriany Kučerovej a jej špeciálneho hosťa Filipa Tůmu. Slávnostný ôsmy ročník podujatia UNICEF, bude už tento víkend v priestoroch Grand Hotela Kempinski High Tatras pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Mareka Maďariča. Večerom bude už tradične sprevádzať moderátorka Adela Banášová a benefičnú aukciu opäť licitátorsky zastreší Nina Gažovičová z aukčnej spoločnosti SOGA. Výťažok z aukcie bude v plnej výške venovaný na pomoc deťom v Sýrii.

Dražiaci hostia si na Aukčnom galakoncerte UNICEF 2012 môžu vydražiť napríklad dres podpísaný hráčmi FC Barcelona, vrátane Lea Messiho, nocľah v Prezidentskom apartmáne Grand Hotela Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese a privátnu masáž pre dvoch v ZION SPA, či výjazd s UNICEF do terénu Ugandy na miesta, na ktoré vás nezavedie žiadna cestovná kancelária. Ďalším unikátom je cena, ktorú do aukcie venoval žiadaný slovenský maliar Robert Bielik – je ňou súkromný portrét podľa želania hosťa, ktorý si cenu vydraží.

Športového ducha dražiteľov iste poteší golfová hra s najlepšou slovenskou golfistkou Zuzanou Kamasovou, podpísaný dres Zdena Cháru z víťazného klubu americkej NHL Boston Bruins a dres podpísaný kapitánom slovenskej reprezentácie a obrancom FC Liverpool Martinom Škrtelom.

Na dražiacich hostí čaká aj súkromný koncert Mariána Čekovského, originálny obraz od Mareka Ormandíka, účasť na BMW Sail Racing Academy, zlatý náhrdelník Chopard od švajčiarskej spoločnosti Sheron a krištáľová edícia vône Fleur de Cristal v ručne vyrobenej karafe od parfumérskeho domu Lalique venovaná FAnn Parfumerie.

Zmienené zážitky a predmety predstavujú len časť cien, ktoré si hostia môžu vydražiť na tohtoročnom Aukčnom galakoncerte UNICEF 2012 a zaistiť tak nevyhnutnú pomoc pre deti v Sýrii. „Osobne si veľmi cením pomoc a podporu všetkých partnerov aj dražiacich hostí. V Sýrii museli desaťtisíce detí opustiť svoje domovy a s blížiacou sa zimou potrebujeme okrem pitnej vody, základných prístreškov a výživy dodávať aj matrace a palivo na kúrenie. Suma, ktorú sa nám podarí získať benefičnou dražbou, pomôže deťom ľahšie zvládnuť toto náročné obdobie,“ vysvetľuje Miroslav Kaňa, výkonný riaditeľ UNICEF Slovensko.

Fakt, že výťažok z aukcie pôjde na pomoc Sýrii, ktorú v dôsledku stupňujúceho sa násilia muselo opustiť už viac ako 126-tisíc detí, komentuje manažérka hotela Kathrin Noll slovami „Grand Hotel Kempinski High Tatras hostí toto prestížne podujatie po prvýkrát. Sme veľmi radi, že môžeme podporiť práve UNICEF, prispieť na dobrú vec a pomôcť deťom, ktoré našu pomoc skutočne neodkladne potrebujú.“

Celkový výťažok z benefičných aukcií UNICEF doteraz priniesol takmer 200 000 € a pomohol deťom v štyroch krajinách – vo Východnom Timore, africkej Ugande a Mozambiku a ázijskom Laose. Počas celej histórie tohto benefičného podujatia bola najvyššie vydraženou položkou koláž „Lienky“ od Tibora Bartfaya. Vydražila sa za neuveriteľných 13 609,51 €.

Zdroj: Foto - UNICEF

© 2012 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)