ČSOB pomohla najmenším

Prístroj, ktorý nemocnica z príspevku zakúpi, je určený na pozorovanie mozgu a životne dôležitých orgánov na základe rôznej absorbcie svetla tkanivami

431838
3.12.2014 /

ČSOB nadácia prispela sumou 10 000 eur bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na zakúpenie prístroja deťom, ktorý im pomôže pri liečbe a ich skorom návrate medzi zdravých rovesníkov. Prístroj, ktorý nemocnica z príspevku zakúpi, je určený na pozorovanie mozgu a životne dôležitých orgánov na základe rôznej absorbcie svetla tkanivami. ČSOB aj touto finančnou výpomocou pokračuje v plnení nastaveného cieľa – pomáhať tým najmenším a prispievať na ochranu ich zdravia.

“Dlhodobo podporujeme aktivity v oblasti ochrany zdravia detí. Verím, že táto konkrétna podpora má zmysel a prístroj bude každý deň pomáhať malým pacientom a lekárom v boji o to najcennejšie – ľudský život,” povedal Daniel Kollár, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB (na snímke vľavo).

Ladislav Kužela, riaditeľ DFNsP Bratislava poďakoval ČSOB nadácii za dlhodobé podporovanie najväčšej detskej nemocnice na Slovensku a povedal: “Veľmi si vážime, že vďaka pomoci a podpore  ČSOB nadácii budeme môcť zakúpiť vôbec prvý prístroj na neinvazívny neuromonitoring pre najmenších pacientov Neonatologickej kliniky intenzívnej medicíny LF UK a DFNsP Bratislava”. Stratégia neuromonitoringu má podľa viacerých štúdií potenciál zabrániť horšiemu psychomotorickému vývinu a jej používanie by malo byť štandardom intenzívnej starostlivosti o novorodenca.

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)