Deň charity v Slovenskej sporiteľni

Bankári prispeli na výcvik vodiacich psov, chránené dielne a pomoc ohrozeným deťom

382580
11.10.2012 / md

Slovenská sporiteľňa spolu s Nadáciou Slovenskej sporiteľne zorganizovali pre zamestnancov banky už tretí ročník mimoriadne úspešnej akcie Deň charity. Bankári darovali na podporu troch vybraných projektov vyše 5 300 eur a v rámci dobrovoľného darovania krvi si transfúzna jednotka odviezla 20 litrov krvi.

Deň charity sa odohrával v priestoroch centrály Slovenskej sporiteľne a jeho súčasťou bol bedmintonový turnaj a dobrovoľná zbierka zamestnancov na tri projekty – Únia nevidiacich a slabozrakých (Výcviková škola pre vodiacich psov), Inklúzia, o.z. (riešenie problematiky chránených dielní) a Pomoc ohrozeným deťom, o.z. (krízové centrum pre obete domáceho násilia, predovšetkým pre matky a deti). Turnaj svojim tancom okorenil tanečník Laci Strike a čo všetko dokáže vodiaci pes predviedla počas prestávky päťročná fenka Amina (na obrázku) z výcvikovej školy pre vodiacich psov. Deň charity sa začal už ráno, kedy si ľudia z chránenej dielne Radnička rozložili v budove banky trh, kde zamestnancom ponúkali sladké dobroty vlastnej výroby.

Nadácii Slovenskej sporiteľne sa podarilo vyzbierať 5 348 eur. Finančné prostriedky budú venované uvedeným organizáciám na podporu ich verejnoprospešných aktivít. „Je príjemné pracovať vo firme, v ktorej sú ľudia ochotní venovať svoj čas, energiu a peniaze na pomoc druhým. Zamestnanci Slovenskej sporiteľne opakovane potvrdili, že firemný koncept spoločenskej zodpovednosti nie je iba dokument, ale je prirodzenou súčasťou našej firemnej kultúry,“ povedala Marta Krejcarová, riaditeľka komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne.

Deň charity pokračoval nasledujúci deň dobrovoľným darovaním krvi. Do tejto akcie sa zapojilo niekoľko desiatok zamestnancov Slovenskej sporiteľne a transfúzna jednotka odchádzala s 20 litrami darovanej krvi.

 

Zdroj: Foto - Nadácia Slovenskej sporiteľne

Foto – Nadácia Slovenskej sporiteľne

© 2012 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)