Hodina deťom plesovo

Nadácia pre deti Slovenska bola jedným z hostiteľov III. Benefičného plesu Hodiny deťom, ktorý sa uskutočnil v Trenčianskych Tepliciach s cieľom získať finančné prostriedky do 15. ročníka verejnej zbierky.

420371
24.2.2014 / md

Ako povedal počas plesu Pavol Sirotný, majiteľ agentúry SpicyBrown, pred troma rokmi prišli s ideou urobiť výnimočný ples, ktorý by okrem vynikajúcej zábavy poskytoval i možnosť podporiť užitočné projekty v prospech detí. Aj preto sa rozhodli spolupracovať s Nadáciou pre deti Slovenska a pripraviť svojim hosťom nezabudnuteľný zážitok a pomôcť vyzbierať finančné prostriedky na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti na Slovensku. Sme radi, že sa nám náš cieľ podaril aj tento rok.

Dana Rušinová, správkyňa nadácie  priblížila poslanie podujatia: „Benefičný ples chápeme ako ďalšiu z foriem, ako mohla verejnosť podporiť Hodinu deťom – prvú verejnú zbierku pre deti na Slovensku. Za 15 rokov sme podporili 1573 projektov vo výške 4 491 977,94 eur. Pomoc Hodiny deťom je určená na podporu projektov pre deti zdravé i choré, talentované, sociálne slabé či hendikepované, v rodinách, školách, centrách voľného času, nízkoprahových kluboch, komunitách i v detských domovoch.“

Spoluorganizátorom benefičného plesu bola agentúra SpicyBrown.

Hlavnými hviezdami večera boli Mária Čírová a Marián Čekovský so svojou kapelou. Celým večerom hostí sprevádzala známa moderátorská dvojica Lenka Šóošová a Roman Juraško. Ples otvorila svojím vystúpením akrobatická formácia Vertigo. Do tanca už po druhýkrát zahrala  plesová kapela HappyBand Orchestra, v rautovej časti program spestrili hudobné trio Cinnamon a harfistka Mária Kmeťková.

K známym hosťom plesu patril i primátor mesta Trenčianske Teplice pán Štefan Škultéty a celkovo sa plesu zúčastnilo 230 hostí nielen z okolia Trenčianskych Teplíc, ale i z ostatných častí západného Slovenska.

Hostia a partneri plesu prispeli do Hodiny deťom výťažkom v hodnote 3 045 eur, ktorý tvorili dary od sponzorov podujatia a zisk z predaja lístkov tomboly. Partner plesu portál www.morezliav.sk darovalo pobyt pre dve deti do Paríža v hodnote 700 eur.

Hodinu deťom je možné podporiť až do 31.marca 2014 prostredníctvom SMS na číslo 800 v hodnote 4EUR v sieti všetkých mobilných operátorov, či darovaním dobrovoľného príspevku na účet zbierky 1169960001 / 1111. 

Viac na Hodina deťom.

Lenka Šoóšová (moderátorka), Dana Rušinová (správkyňa nadácie), Pavel Sirotný (majiteľ SpicyBrown), Roman Juraško (moderZdroj: Marián Drinka

 

Roman Juraško, Mária Čírová, Lenka ŠoóšováZdroj: Marián Drinka

Hodina deťom 2014

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)