Hviezdy pre Harmony

Benefičný koncert pre nadáciu Petra Dvorského zožal úspech

361225
3.11.2011 / md

Tak ako vlani, aj tento sa v spolupráci s neformálnym združením Zahraničných obchodných komôr na Slovensku (ZOK) a Nadáciou Petra Dvorského Harmony uskutočnil charitatívny koncert Hviezdy pre Harmony. Tentoraz sa mnoho známych umelcov stretlo v Dome umenia v Košiciach, kde pripravili divákom mimoriadny umelecký zážitok.

Cieľom koncertu bolo podporiť možnosti poskytovania sociálnych služieb formou rehabilitačných pobytov deťom z celého Slovenska s diagnózou detskej mozgovej obrny. Výťažok z akcie, ako aj získané financie z verejnej zbierky, ktorá sa uskutočnila priamo na podujatí, poputuje na tieto určené ciele.

Viac ako vlani

Vďaka sponzorom, širokej podpore verejnosti a ľudí s charitatívnym cítením bol na koncerte odovzdaný šek  prezidentovi nadácie Harmony maestrovi Petrovi Dvorskému vo výške 22-tis. eur a ďalšími tisíc eur k tomu prispela verejná zbierka. Ide o veľký úspech, pretože na minuloročnom koncerte v Bratislave sa získalo 11-tis. eur.

Koncert však priniesol aj nezabudnuteľné umelecké zážitky. K najväčším hviezdam večera, ktorý moderovala Alena Heribanová, patrili operná diva Eva Urbanová a sólistka Štátneho divadla Košice Michaela Várady. Veľké ovácie taktiež zožali aj Otokar Klein, sólistky opery SND Iveta Matyášová a Denisa Šlepkovská, ako aj Tatiana Paľovčíková- Paládiová, Jaroslav Dvorský, Peter Berger, Marián Lukáč a Martin Gurbaľ. Vynikajúci orchester Štátnej filharmónie Košice dirigoval Igor Dohovič.  Všetci umelci vystúpili bez nároku na honorár, aby svojím umením podporili úsilie manželov Dvorských zlepšovať osudy  trpiacich detí.

Vystúpil aj majster

Svoje umenie predviedol aj Peter Dvorský, ktorý si na záver koncertu spolu s ostatnými umelcami zaspieval známe Libiamo z opery La Traviata a svojich fanúšikov potešil i  skladbou Pieseň o rodnej zemi, ktorá sa vždy bude spájať s jeho menom. Nad priebehom a výsledkom benefičného koncertu vyjadril veľké uspokojenie: „Moja vďaka patrí v prvom rade neformálnemu združeniu Zahraničných obchodných komôr, všetkým účinkujúcim, sponzorom a, samozrejme, fantastickým divákom. Vytvorili skvelú atmosféru a vďaka sume, ktorú sme vyzbierali, znova ukázali, že im osudy chorých detí nie sú ľahostajné.“

Zástupkyňa združenia ZOK na Slovensku Lívia Eperjesiová dodala: „Charitatívny koncert  Hviezdy pre Harmony sme zorganizovali  už po druhý raz a sme radi, že sa z tohto podujatia stáva  tradícia. Vždy nás teší veľký záujem ľudí, ktorí svojou štedrosťou podporujú humánne ciele Nadácie Harmony. Sme veľmi vďační aj našim umelcom, ktorí sa vždy ochotne a s nadšením zapoja do tohto projektu  a neraz tomu  prispôsobujú  svoje pracovné povinnosti. Pomáhať slabším a handicapovaným je pre Združenie zahraničných obchodných komôr na Slovensku  prioritou a takýmto a podobným charitatívnym akciám sa venujeme už deviaty rok“.

Harmony_archiv

Zdroj: Foto - Harmony

Foto - Harmony

© 2011 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)