Máme radi východ

Päť vydarených projektov si rozdelilo sumu 4.500 eur, ktoré darovali účastníci výnimočného vytrvalostného darcovského pochodu Karpatskej nadácie.

422350
9.4.2014 / md

Štvrtý ročník Karpatskej vandrovky podporilo 11 individuálnych darcov, Veľvyslanectvo USA na Slovensku a 4 firmy z východného Slovenska – Howe Slovensko s. r. o., Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o., NESS KDC s. r. o. a RMS a.s. Košice.

Zástupcovia víťazných projektov sa stretli v Karpatskej nadácii a symbolicky prevzali udelené granty. Finančné prostriedky poputujú do Starej Ľubovne, Krásnohorskej Dlhej Lúky, Prešova a Košíc, kde prispejú k ozdraveniu životného štýlu a k aktívnemu tráveniu voľného času obyvateľov a návštevníkov východného Slovenska.

Združenie Mládež v pohybe zaktivizuje nadšencov, ktorí získajú nové zručnosti a zážitky pri obnove zrúcaniny hradu Bodoň v Slanských vrchoch. OZ Oppidum usporiada filmový a divadelný festival v netradičnom priestore stredovekého vojenského tábora na Ľubovnianskom hrade. Gemerský mládežnícky spolok zriadi návštevnícke centrum, ktoré bude slúžiť na zviditeľnenie turistických atrakcií; propagáciu služieb cestovného ruchu v Rožňavskej kotline a v Slovenskom krase. Neziskovka Magna Harmonia vďaka projektu Nájdeme sa v Stratenej! aspoň čiastočne prelomí izolovanosť rodín detí s diagnózou autizmu. Anima n.o. sa zameria na deti so špecifickými potrebami a naučí ich mamy a otcov zmysluplnejšie tráviť čas so svojimi ratolesťami.

„Máme veľkú radosť, že 4. výzva Fondu Karpatskej vandrovky s názvom Máme radi východ zaznamenala u východniarov taký skvelý ohlas. Rekordných 44 prijatých projektov nás veľmi teší, ale zároveň aj zaväzuje k tomu, aby objem financií vo Fonde Karpatskej vandrovky z roka na rok rástol. Preto už teraz intenzívne pripravujeme 5. ročník Karpatskej vandrovky a všetkých odvážnych vytrvalcov s dobrým srdcom pozývame na štart v sobotu 20. septembra 2014.“ – uviedla Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.

KarpatskaZdroj: Karpatská nadácia

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)