Najzodpovednejšou veľkou firmou je HEINEKEN Slovensko

449995
18.3.2016 / md

Spoločnosť HEINEKEN Slovensko má na svojom konte výnimočné ocenenie. Tento raz za svoj komplexný a dlhodobý zodpovedný prístup k podnikaniu, svojmu okoliu, životnému prostrediu, zamestnancom a komunitám. Nadácia Pontis, ktorá už po šestnásty raz oceňovala firmy podnikajúce na Slovensku za zodpovedné podnikanie a filantropiu, udelila práve spoločnosti HEINEKEN Slovensko víťaznú cenu v kategórii Veľká zodpovedná firma na Slovensku. Pýšiť sa ňou môžu tie spoločnosti, ktoré okrem vlastného biznisu dbajú napríklad aj na životné prostredie, netolerujú korupciu či riešia rôznorodé spoločensky dôležité témy.

Nadácia Pontis udeľovala ocenenia v siedmich kategóriách. Za rok 2015 sa o ne uchádzalo až 75 nominovaných. Výsledky boli vyhlásené v bratislavskej Refinery Gallery aj za účasti Prezidenta SR Andreja Kisku.

„Toto ocenenie pre nás znamená veľmi veľa. Je uznaním nášho doterajšieho snaženia v oblasti zodpovednosti a trvalej udržateľnosti. Zároveň nás ešte viac zaväzuje k tomu, aby sme svoje aktivity naďalej rozvíjali a posilňovali. Ďakujem všetkým, ktorí nás na tejto ceste sprevádzajú – našim zamestnancom, partnerom, tretiemu sektoru a svojim dielom tak prispievajú k zlepšovaniu sveta, v ktorom žijeme a pôsobíme,“ povedal Odin Goedhart, generálny riaditeľ spoločnosti HEINEKEN Slovensko (na obrázku).

V rámci stratégie Načapujme si lepší svet  sa spoločnosť HEINEKEN Slovensko zaviazala do roku 2020 stať najzelenšou pivovarníckou spoločnosťou na Slovensku. „Už dnes tomu podriaďujeme naše kroky vo všetkých relevantných oblastiach ako sú ochrana zdrojov vody, znižovanie emisií oxidu uhličitého, úspory energií, či využívanie lokálnych surovín z trvalo udržateľných zdrojov,“ vysvetľuje Hana Šimková, manažérka korporátnych vzťahov HEINEKEN Slovensko.

O ocenení rozhodla porota zložená zo zástupcov biznisu, štátnej správy, mimovládneho sektora a vzdelávacích inštitúcií.

Via Bona Slovakia 2106 HeinekenZdroj: Nadácia Pontis

 

© 2016 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)