Poďakovanie donorom blogu Mediawatch.medialne.sk

Tri finančné inštitúcie nezištne podporili autorov blogu, ktorý monitoruje prácu slovenských novinárov

349052
2.5.2011 / Pavol Suďa

Keď Gabo Šípoš na začiatku roka oznamoval, že končí so svojim blogom Slovak Press Watch, prišlo mi to ako veľká škoda. Hoci sa jeho blogerské začiatky, keď začal dôsledne vypichovať nedostatky slovenskej žurnalistiky, stretli u mnohých novinárov s nevôľou, časom si vybudoval ich rešpekt a novinári aj vydavatelia pochopili, že také zrkadlo ich práce je pre tunajšie médiá i pre nich samotných veľmi užitočné a dôležité.

Kvalita médií sa síce zlepšila, no stále si myslím, že je nevyhnutné, aby na Slovensku fungoval projekt, ktorý bude ich výstupy monitorovať a poukazovať na nedostatky, chyby, nedôslednosť či nekorektnosť. TREND napadla myšlienka oživiť projekt takéhoto blogu na webe Medialne.sk. Medzi ľuďmi, ktorí tvoria stránku Demagog.sk a majú skúsenosti so sledovaním médií, našiel správnych autorov. A aby bol projekt finančne nezávislý od vydavateľstva TREND Holding, požiadali sme významné podniky a finančné inštitúcie o príspevok v ľubovoľnej výške.

Veľmi ma potešila spontánna odozva od viacerých spoločností. Prvá lastovička s najštedrejším darom prišla od Marty Krejcarovej zo Slovenskej sporiteľne. Vzápätí reagovali nový šéf Allianz – Slovenskej poisťovne Marek Jankovič a šéf Prvej stavebnej sporiteľne Imrich Béreš. S ďalšími spoločnosťami TREND ešte komunikuje. Týmto komentárom sa chcem ako šéfredaktor TRENDU poďakovať všetkým, čo projekt Mediawatch, ktorý odštartoval pred pár dňami, nezištne podporili alebo sa ho rozhodnú podporiť. Pre mňa je to jeden z modelových príkladov spoločensky zodpovedného správania firiem, o ktorom TREND píše práve v tejto sekcii csr.etrend.sk.

© 2011 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)