Samsung venoval organizácii Orchidea 52 000 eur

Spoločnosť Samsung sa stala generálnym partnerom neziskovej organizácie Orchidea pre roky 2011-2013 v rámci nového globálneho programu sociálnej zodpovednosti Hope for Youth

361662
11.11.2011 / md

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak a nezisková organizácia Orchidea podpísali trojročnú spoluprácu. Samsung sa zaviazal, že v rokoch 2011 až 2013 bude podporovať neziskovú organizáciu finančne, ale aj vo forme jej produktov. Spoločnosť sa tak stala generálnym partnerom Orchidea n. o.

Celková suma podpory je vo výške 52-tis. eur. Z tejto sumy poputuje 40-tis. eur na účet neziskovej organizácie a 12-tis. eur daruje Samsung vo forme svojich produktov.

 

Samsung

Zdroj: Foto - Samsung

Na obrázku sprava Mariana Trstíková, PR manažérka spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak pri odovzdávaní symbolického šeku  ĽubiciŠorlovej, riaditeľke Orchidea n.o.

„Potešilo nás, že nás oslovil silný partner, akým je Samsung. Napĺňa nás to pocitom, že robíme zmysluplnú prácu, ktorú oceňuje aj naše okolie. Toto partnerstvo nám zároveň dodáva istotu do budúcej činnosti,“ uviedla PhDr. Ľubica Šorlová, riaditeľka Orchidea n. o. „Finančnú pomoc ako aj produkty využijeme pri našej činnosti. Či už v Domove pre osamelých rodičov, Krízovom stredisku v Trenčíne a ďalších zariadeniach, ktoré prevádzkujeme alebo pri realizácii našich  projektov,“ dodala.

„Pomáhame, aby mohli ďalej pomáhať,“ uzavrela Mariana Trstíková, PR manažérka spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak pri odovzdávaní symbolického šeku.

Hope for Youth

Spoločnosť Samsung začala v roku 2011 globálny program Hope for Youth, aby upozornila na celosvetovú potrebu vzdelávania a starostlivosti o deti a mládež. Tento program obhajuje záujmy detí a mládeže prostredníctvom poskytovaných finančných prostriedkov, vlastných výrobkov a technológií Samsung, ale aj znalostí a dobrovoľníckych služieb zamestnancov. Doteraz tvorili CSR programy Samsungu skôr uzavreté, jednotlivé aktivity. Napríklad za rok 2009 realizoval Samsung globálne celkom 143 programov, pričom takmer tri štvrtiny z nich boli jednorazové akcie. Program Hope for Youth tento trend mení. Hope for Youth sa zameriava na problematiku detských ochorení a prístupu detí k zdravotnej starostlivosti a vzdelaniu. Jeho hlavným poslaním je využiť inovácie, ktoré spoločnosť Samsung vytvára, aby existovala šanca na zmenu pohnutých ľudských osudov, na ochranu planéty a na vytvorenie príležitostí, ktoré zlepšia kvalitu života mnohých ľudí. Na dosiahnutie týchto cieľov nadväzuje Samsung spoluprácu s kľúčovými miestnymi neziskovými organizáciami. V prípade Slovenska ide o neziskovú organizáciu Orchidea. Súčasťou novej koncepcie CSR aktivít Samsung je zapojenie zamestnancov na dobrovoľnej báze. Cieľom je využiť znalosti, jedinečné zručnosti a schopnosti zamestnancov spoločnosti Samsung z rôznych oblastí, či už profesionálnych, športových alebo záujmových, na vyškolenie zamestnancov a detí z Orchidey (ako napríklad MS Office, účtovníctvo, nové technológie), alebo športových aktivít.

Program Hope for Youth prebieha aj v Čechách, kde Samsung spolupracuje a podporuje združenie SOS detské vesničky už od roku 2006. V tomto roku, rovnako ako na Slovensku, podpísali generálne partnerstvo na tri roky.

© 2011 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)