Slovensko posiela pomoc tisícom detí zo Sýrie

Hostia Aukčného galakoncertu UNICEF 2012 vyzbierali 40 550 eur

385657
26.11.2012 / md

Na aukčnom galakoncerte UNICEF hostia slávnostnej aukcie vydražili 14 originálnych predmetov a zážitkových aktivít v celkovej sume 40 550 eur. Výťažok z ôsmeho ročníka benefičnej aukcie bude v plnej výške venovaný na pomoc deťom zo Sýrie, ktoré sú nútené čeliť následkom ozbrojených nepokojov v krajine.

Zdroj: Foto - UNICEF

Dražiaci hostia, ktorí sa stretli v priestoroch Grand Hotela Kempinski High Tatras na Štrbskom plese, si spolu s výnimočným umeleckým zážitkom v podaní opernej divy Adriany Kučerovej odniesli aj netradičné a mimoriadne hodnotné vydražené artikle.

Hostia si mali možnosť vydražiť napríklad originálny dres klubu FC Barcelona s podpismi hráčov vrátane jednej z najväčších hviezd svetového futbalu súčasnosti – Lea Messiho (na obrázku)

Do dražby tohto predmetu sa zapojilo najviac dražiteľov, pričom jeho konečná vydražená suma skončila na sume 3 500 eur. Veľký záujem bol aj o plavbu s BMW Sail Racing Academy – za jachtársky zážitok v Portoroži ponúkol dražiteľ 3 600 eur, čo predstavovalo v poradí tretiu najvyššie vydraženú položku. Najhodnotnejšie položky večera, ktorých konečná suma dosiahla v oboch prípadoch rovnakú, rekordnú úroveň 8 000 eur, boli dve. Prvou z nich bol unikátny súkromný portrét, ktorý na želanie dražiteľa vyhotoví žiadaný slovenský maliar Robert Bielik. Rovnako vysokú sumu ponúkol aj záujemca o nezabudnuteľný výjazd do Ugandy s UNICEF, počas ktorého bude mať možnosť spoznať život obyvateľov tejto krajiny ako aj prácu UNICEF priamo v teréne.

Výťažok z aukcie v celkovej výške doposiaľ rekordných 40 550 eur bude prostredníctvom Detského fondu UNICEF venovaný deťom zo Sýrie, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v utečeneckých táboroch v dôsledku ozbrojených nepokojov. Ide o už takmer 200 000 detí, ktoré boli nútené s rodičmi opustiť svoje domovy s jediným cieľom – zachrániť si vlastný život. „V týchto dňoch prichádza zima aj do Sýrie a nočné teploty klesajú k bodu mrazu. UNICEF týmto deťom distribuuje zimné oblečenie, teplé deky, hygienické potreby, matrace, zabezpečuje kúrenie a teplú vodu. Prostriedky zo Slovenska vyzbierané počas Aukčného galakoncertu UNICEF budú v plnej výške pripojené k tejto iniciatíve a pomôžu tisícom konkrétnych detí v tejto oblasti,“ priblížil počas podujatia Miroslav Kaňa (na obrázku), výkonný riaditeľ UNICEF Slovensko.

Zdroj: Foto - UNICEF

„Spoločnými silami môžeme dosiahnuť, aby deti zo Sýrie nemuseli trpieť počas ťažkej zimy. V mene Detského fondu UNICEF a v mene týchto detí, ktoré našu pomoc tak akútne potrebujú, chcem všetkým vysloviť našu poďakovanie,“ povedal Sir Roger Moore, Ambasádor dobrej vôle pre UNICEF. Legendárny predstaviteľ Jamesa Bonda, ktorý podporuje myšlienku pomoci deťom v Sýrii, sa hosťom aukčného večera vo Vysokých Tatrách osobne prihovoril prostredníctvom videopozdravu.

Už tradičná benefičná aukcia UNICEF sa tento rok po prvý raz uskutočnila v spojení s unikátnym koncertom slovenskej opernej divy Adriany Kučerovej (na obrázku) a jej špeciálneho hosťa Filipa Tůmu. Slávnostný ôsmy ročník podujatia UNICEF sa konal 24. novembra 2012 v priestoroch Grand Hotela Kempinski High Tatras. „Som rada, že aj Grand Hotel Kempinski High Tatras mohol participovať na takomto vzácnom projekte, a tak pomôcť deťom v Sýrii“, vyjadrila po skončení podujatia manažérka hotela Kathrin Noll. Nad benefičným podujatím prebral záštitu minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič. Večerom aj tentokrát sprevádzala moderátorka Adela Banášová a benefičnú aukciu opäť licitátorsky zastrešila Nina Gažovičová z aukčnej spoločnosti SOGA.

Zdroj: Foto - UNICEF

© 2012 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)