Týždeň bezpečnosti na internete

Projekt vyhlásila spoločnosť indicia.sk v spolupráci s Nadáciou Orange

384820
9.11.2012 / d

Zámerom projektu je poskytnúť školám možnosť a priestor zahrnúť získavanie zručností pre 21. storočie do vyučovacieho procesu. Prostredníctvom rôznych aktivít chce projekt priblížiť učiteľom i žiakom možnosti projektového vyučovania.

Trieda Gymnázia Laca Novomeského Kvinta B v Bratislave sa napríklad rozhodla svojským spôsobom upozorniť okolie na nebezpečenstvo na internete a poučiť ho čo robiť, a čomu sa vyhnúť, aby sa nestretli s rôznymi problematikami, ktoré sa na internete či všeobecne na počítači môžu vyskytovať.

Študenti sa zamerali na 3 kategórie:

Predškoláci

Pre túto vekovú kategóriu si pripravili interaktívne divadielko. Divadielko je o malej Opi, ktorá dostane na narodeniny počítač, satane sa na ňom závislá, stratí kontakt s realitou a stratí tiež svojich priateľov.

Žiaci

Túto vekovú kategóriu sa organizátori projektu rozhodli zaujať a poučiť formou „meme“ komiksov. Taktiež sa môžu pozrieť na internetovú učebňu.

Dospelí

Pre dospelých je pripravená internetovú učebňa, ktorá je webovej stránke školy a ankety v ktorých sa študenti ľudí pýtali na základné otázky používania počítača, internetu a sociálnych sietí.

V internetovej učebni je možné sa dozvedieť ako riešiť konkrétne problémy týkajúce sa počítačov a internetu.

Zdroj: Foto - indicia.sk

Diskusia (0reakcií)