Veľká doktorská rozprávka

Kúsok šťastia 2012 s Mikulášom – Petrom Sklárom

386397
6.12.2012 / d

Vernisáž jubilejného 10. ročníka charitatívnej výstavy detských kresieb Kúsok šťastia, organizovanej spoločnosťou Bayer v spolupráci so Slovenským národným divadlom, je možné prežiť v tomto sviatočnom adventnom období .Výstava je opäť nabitá emóciami a hlavne nádejou, ktoré sálajú z vystavovaných obrázkov. Autormi dielok sú pacienti detských onkologických oddelení z Banskej Bystrice, Bratislavy a Košíc. Témou tohto ročníka je Veľká doktorská rozprávka, ktorá je rovnomenným názvom detského predstavenia. Jeho premiéra v SND je práve na Mikuláša.

Do projektu Kúsok šťastia sa v tomto roku zapojilo 28 detí vo veku od 3 – 18 rokov z celého Slovenska. Hostiteľom výstavy sa opäť stalo Slovenské národné divadlo, ktoré poskytlo k dispozícii priestory foyer novej budovy. Vernisáž výstavy sa uskutočnila práve tu v stredu 5. decembra 2012 o 17.00 hod. a potrvá aj v mesiaci január 2013.

Kúsok šťastia tak ako aj po minulé roky má súťažný charakter. Najkrajšie obrázky budú môcť návštevníci výstavy oceniť pridelením smajlíka. Pre víťazov – autorov troch diel s najväčším počtom smajlíkov sú pripravené vecné ceny podľa vlastného výberu v celkovej hodnote 200 eur. Pomoc však poskytne spoločnosť Bayer nielen jednotlivcom, ale aj onkologickým oddeleniam. Šek v hodnote 1000 eur na nákup materiálu podľa vlastného výberu odovzdal nemocniciam AntonioPayano, generálny riaditeľ Bayer. „Ďakujeme aj v tomto roku za Kúsok šťastia – rozdáme ho deťom, ktorým najviac chýba.“ povedal MUDr. Pavol Bicián,primároddeleniadetskejonkológie FN Roosvelta v BanskejBystrici.

A Mikuláš by nebol Mikulášom, keby nezavítal aj medzi návštevníkov výstavy. Tejto zodpovednej úlohy sa ujal Peter Sklár a s veľkým batohom plným mikulášskych balíčkov potešil všetky prítomné deti.

Cieľom projektu je podporiť a odhaliť svet detí, ktorých osudy skomplikovali nepriatelia – onkologické ochorenia. Výstava je už tradične inštalovaná v SND v období vianočných sviatkov, kedy je v repertoári divadla aj veľké množstvo detských predstavení. Súčasťou výstavy je preto aj detský kútik pre veľké aj malé deti.

 

Zdroj: Foto - bayer

Foto – Bayer

Diskusia (0reakcií)