Deväť dní o tom

Centrum Návrat v Banskej Bystrici pozýva všetkých priaznivcov na piaty ročník komunitného festivalu o tehotenstve, rodičovstve, rodine a vzťahoch „Deväť dní o tom.“ Festival sa koná od 14. do 22. októbra 2013 na 13 miestach v Banskej Bystrici.

401221
15.10.2013 / Milan Debnár

Motto aktuálneho ročníka znie „Začiatok JE dôležitý“ a presne v tomto duchu sa bude niesť program festivalu. „Festival vznikol ako reakcia na situáciu v Banskej Bystrici, kde nás znepokojovali výsledky o opustených a odnímaných deťoch – bábätkách. Povedali sme si, že prevencia a informácie môžu pomôcť v scitlivovaní laickej i odbornej verejnosti,“ hovorí o začiatkoch tohto zaujímavého projektu Dana Žilinčíková, iniciátorka festivalu z občianskeho združenia Návrat.

Pracovníkov Návratu je možné stretnúť pri „ochutnávke“ filiálnej terapie, pri prednáške o tzv. neposlušných deťoch alebo fetálnom alkoholovom syndróme. V pondelok 21. októbra 2013 bude aj vernisáž výstavy fotografií Martina Dubovského a textov Dany Žilinčíkovej Najviac zo všetkého. Výstava je poskladaná ako príbeh o rodinách, deťoch, jednom meste a jednom parku. Zároveň je to mozaika s fotografiami a textom, ktorá chce rozpovedať príbeh o najdôležitejších hodnotách detstva, ale aj tom, že nie každému sa dostávajú.

Podrobný program festivalu na www.navrat.sk.

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)