Hviezdy športu a umenia pomohli

440865
4.8.2015 / Jana Janků

V areáli golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici to počas turnaja Charity Golf Cup už tradične hýri hviezdami zo športu a umenia. Najmä však ľuďmi s dobrým srdcom, ktorí sa nerozpakujú obdarovať tých, ktorí v živote vždy šťastie nemali. Výťažok z tohtoročného, v poradí už 8.ročníka predstavuje 21 100 eur.

Táto suma v podobe rôznych príspevkov i pomôcok, ako napríklad invalidných vozíčkov a pod. putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu Hodina deťom.

Golfový turnaj pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru a hráčov NHL sa uskutočnil v sobotu 1. augusta 2015 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici. Za osem rokov projekt venoval priamo deťom i dospelým, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 140 000 eur.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii.

Symbolické šeky až do hodnoty 2 000 eur prevzali rodičia s deťmi z rúk hokejistov Petra Bondru, Miroslava Šatana, Mariána Hossu a Richarda Lintnera. Šek v hodnote 4 747 eur prebrala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a 3D tlačiareň si prevzal detský kardiochirurg MUDr. Matej Nosáľ z NUSCH v Bratislave, ktorý robí unikátne operácie detských srdiečok.

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť aj ďalšie známe tváre slovenského športu či šoubiznisu. Z hokejovej komunity to boli Radoslav Suchý, Ľuboš Bartečko, Július Šupler, Ján Filc. Prišiel aj tenista Dominik Hrbatý, slalomár Adam Žampa, futbalový tréner Ján Kozák. Nechýbali osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Kamila Magálová, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Adela Banášová a Peter Modrovský.

Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy, Adam Žampa prilbu, Dominik Hrbatý tenisovú raketu Novaka Djokoviča. Najúspešnejší v dražbe bol dres Mariána Hossu zo zápasu NHL Winter Classics 2015 medzi Washingtonom a Chigagom. Jeho fanúšik bol zaň ochotný dať 2 000 eur. Za tisícku vydražili šaty dizajnéra Lukáša Kimličku, ktorý ich osobne ušil na tento turnaj. Prekvapením tichej dražby boli dve sadenice figovníkov od Milana Kňažka, za ktorú dal záujemca 160 eur.

3D tlačiareň si prevzal detský kardiochirurg MUDr. Matej NosáľZdroj: Jana Janků

Diskusia (0reakcií)