Otvorená výzva Nadácie Orange

Nadácia mobilného operátora sa chystá podporiť inovatívne formy vzdelávania

333720
23.2.2011 / Pavel Sibyla

Presne mesiac zostáva vzdelávacím organizáciám, ktoré by chceli na svoj projekt netradičnej formy vzdelávania získať od Nadácie Orange grant vo výške 2,500 eur. Celková suma, ktorú Nadácia rozdelí v treťom ročníku programu Otvorená výzva, predstavuje 60 tisíc eur. 

Program je určený pre slovenské organizácie pôsobiace v oblasti vzdelávania. O grant môžu požiadať organizácie, ktoré realizujú svoje aktivity na školách, respektíve v prospech škôl, ako aj rôzne centrá voľného času, osvetové strediská, knižnice a iné vzdelávacie a osvetové organizácie. Cieľom grantového programu je podporiť dobré nápady, ktoré zmenia tradičný spôsob vyučovania na moderný, zaujímavý a netradičný.

V rámci Nadáciou podporených projektov bude udelené aj špeciálne ocenenie “Projekt roka v oblasti vzdelávania”. Ocenený bude projekt, ktorý pristupuje k danej téme najinovatívnejšie, je vysoko kvalitne spracovaný a napĺňa kritériá grantového programu. Víťazný projekt získa finančnú odmenu vo výške 1 500 eur, ktorú bude možné použiť na pokračovanie projektu alebo na inštitucionálny rozvoj organizácie, teda predkladateľa projektu.

Projekty je potrebné predložiť prostredníctvom formulára na webovej stránke www.nadaciaorange.sk. Projekty sa zasielajú v tlačenej forme na adresu Centra pre filantropiu, Kozia 11, 811 03 Bratislava.

Foto na titulke – Flickr.com

© 2011 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)