Príspevok na lepšiu liečbu detí

403012
24.11.2013 /

Na Slovensku sa ročne narodí okolo 500 detí s vrodeným ochorením srdca. V Detskom kardiocentre bolo vlani hospitalizovaných 8748 detí. Vykonali tu 310 chirurgických zákrokov, z toho 234 pacientov bolo pripojených na mimotelový obeh.

Na nákup špeciálneho prístroja pre mimotelový obeh pre drobcov, ktorí bojujú o to najcennejšie – svoj život, prispieva každý, kto zrealizuje transakciu cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking, pretože ČSOB nadácia za takúto mobilnú platbu prispieva na prístroj sumou 1 euro. Doteraz sa podarilo vyzbierať 52119,02 eur a táto aktivita stále pokračuje.

Prispieť sa dá aj jednoduchým skenovaním QR kódu, alebo poukázaním jedného eura či vyššej sumy na konkrétne číslo účtu. ČSOB nadácia za každú takto poukázanú čiastku prispieva rovnako ďalším eurom.

Cieľom nadácie ČSOB, ktorá bola založená v decembri 2010 je aktívne zapájať verejnosť do verejnoprospešných a dobrovoľníckych aktivít, nielen darovať finančné prostriedky. Jej ambíciou je dosiahnuť pozitívnu zmenu prostredníctvom realizácie rôznych projektov z oblasti zdravého a aktívneho životného štýlu, vzdelávania (predovšetkým spolupráca s vysokými školami – študijné odbory blízke oblasti podnikania ČSOB Finančnej skupiny), či zdravia (najmä pomoc a podpora smerujúca chorým deťom v nemocniciach a pomoc v oblasti zdravia zamestnancom ČSOB.

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)