Projekt Magna Drobné

Partnerstvo organizácie Magna Deti v núdzi a siete lekární Dr.Max vytvára priestor na pomoc aj počas bežnej návštevy lekárne

436307
31.3.2015

Drobné na podporu dobrej veci zvyknú ľudia darovať v rôznych situáciách bežného života. Zdá sa nám to samozrejmé v reštauráciách alebo pri nákupoch v elektronických obchodoch. Partnerstvo organizácie Magna Deti v núdzi a siete lekární Dr.Max vytvára priestor na pomoc aj počas bežnej návštevy lekárne. Vďaka projektu Magna Drobné môže každý z nás zaokrúhlením nákupnej sumy, prispieť pár centami k záchrane detských životov.

Slovenská humanitárna organizácia Magna Deti v núdzi poskytuje pomoc v mnohých krízových oblastiach sveta. Pracuje v krajinách, kde ľudia prišli o všetko a ostali odkázaní na pomoc druhých. 400 terénnych pracovníkov sa denne stará o tých, ktorým chýba jedlo, pitná voda a základná zdravotná starostlivosť. Každá pomoc vo forme finančného príspevku je venovaná tým, ktorí to potrebujú najviac.

Pomôcť môže každý z nás

Vďaka užitočnej spolupráci môže v rámci Magna Drobné od februára každý zákazník siete 206 lekární Dr.Max zaokrúhliť svoju platbu na 50 centov. Rozdiel týchto niekoľkých centov tak daruje na pomoc deťom v rámci projektov organizácie Magna Deti v núdzi.

 „Cieľom Magna Drobných je zabezpečiť základnú zdravotnícku pomoc, lieky, výživu a zdravotnícky materiál pre deti v núdzi. Pomôžu nám zaobstarať jedlo pre podvyživené deti, liečbu infekčných chorôb, zdravotnú starostlivosť pre deti v utečeneckých táboroch, starostlivosť o siroty, humanitárnu pomoc, bezpečné pôrody a starostlivosť o novorodencov“, uvádza Martin Bandžák, výkonný riaditeľ Magna Deti v núdzi.

„Spomedzi viac ako tisícky našich zamestnancov je 500 farmaceutov, ktorí sú každý deň odbornými poradcami vo svete liekov a doplnkov, aby pacienti dostali kvalitnú starostlivosť o zdravie. Našou ambíciou je spojením s Magnou zachraňovať detské životy. Počas dvoch mesiacov sa nám podarilo vyzbierať sumu viac ako 4000 eur. Sme hrdí, že naši zamestnanci veria projektu Magna Drobné, ktorý dáva tak ich každodennej pomoci ľuďom ďalší rozmer“, približuje Tomáš Slechan, výkonný riaditeľ Dr.Max SK.

Každý mesiac je 100% vyzbieranej sumy poukázaných na účet humanitárnej organizácie Magna odkiaľ je následne prerozdeľovaná na jednotlivé projekty. Dr.Max sa zaviazal, že prispeje navyše finančnou čiastkou zodpovedajúcou sume vyzbieranej počas dvoch najúspešnejších mesiacov v roku.

Možno si poviete, že máme na Slovensku dosť vlastných problémov. Nemali by sme však zabúdať, že aj my sami sa v budúcnosti môžeme ocitnúť v krízovej situácii, odkázaní na pomoc organizácií ako je Magna Deti v núdzi. Už prvé skúsenosti z projektu Magna Drobné nám dávajú za pravdu, že ľudskosť Slovákov nekončí na hraniciach nášho štátu.

FAKTY

Nie je jednoduché vedieť, že každú hodinu zomrie 300 detí na podvýživu preto, že nemajú prístup k základným nutričným potravinám. Už desať centov zabezpečí dve výživné jedlá. Obyčajných 35 centov dokáže sprostredkovať čistú vodu až pre 50 detí na deň. 60 centov môže znamenať 3 vakcíny proti smrteľným ochoreniam akými sú osýpky v utečeneckých táboroch.  

4000 eur vyzbieraných počas prvých dvoch mesiacov kampane znamená:
•           80 000 porcií jedla pre deti
•           čistú vodu pre 571 428 detí
•           20 000 vakcín proti osýpkam
•           8 889 infúzií pre deti
 

Diskusia (0reakcií)