Velux vyhlásil súťaž pre študentov dizajnu v Európe

Medzinárodnú cenu za dizajn VELUX International Design Award 2014 vyhlásil známy producent strešných okien po prvýkrát. Pozornosť tak upriamil na talentovaných ľudí, ktorí chcú byť aktívni v oblasti navrhovania nových a nápaditých tieniacich doplnkov pre strešné okná.

402307
8.11.2013 /

Úlohou študentov dizajnu z viac než 20 krajín Európy je objaviť úplne nové koncepty tienenia pre strešné okná a zároveň prehodnotiť súčasný spôsob ich vnímania. A cieľom súťaže je odmeniť riešenia, ktoré predstavujú významný prínos ku kvalite ľudského života.

Výnimočná príležitosť

VELUX je pôvodom dánska firma a strešné okná vyrába aj na Slovensku, v Partizánskom. V súťaži  vidí nový zdroj inšpirácie pre vývoj a jeho napredovanie. Podľa riaditeľa výroby dekoratívnych a tieniacich produktov Kenta Holma je cieľom súťaže nájsť čo najviac nadaných mladých ľudí a dať jednému dizajnérovi možnosť ovplyvniť budúcnosť priemyslu tieniacich prvkov. Študentom dizajnu ponúka príležitosť stať sa súčasťou inovatívneho prístupu pri vývoji produktov, v ktorom bol nedávno aj svetoznámy dizajnér Karim Rashid.

Registrácia do súťaže skončí v závere roku 2013. Od januára do konca marca budúceho roka prebehne prihlasovanie a nahrávanie súťažných projektov. V apríli zasadne porota, ktorá ich bude hodnotiť podľa štyroch kritérií: inovácia, kvalita života, trvalá udržateľnosť a trhový potenciál. Sú v nej zastúpení medzinárodne uznávaní dizajnéri tak, bola vyvážená oblasť kvality, rozmanitosti a geografického zastúpenia. Medzi členmi je zakladateľ prestížneho ocenenia Red Dot Award Peter Zec, holandská textilná dizajnérka Petra Blaisse a Gamfratesi – taliansko-dánske duo, ktoré sa zaoberá nábytkovým dizajnom.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne v máji 2014. Víťaz súťaže získa 6000 eur a dizajnér na druhom mieste si odnesie odmenu 2500 eur. Všetky súťažné návrhy budú predstavené odbornej i širokej verejnosti prostredníctvom jedinečnej výstavy na webe. Verejnosť bude môcť hlasovať za svoju obľúbenú prácu a víťaz on-line hlasovania získa 1500 eur.

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)