Nepotrebné mobilné telefóny pomáhali

Vianoce sú spojené s obdarúvaním blízkych. Napríklad aj novými, modernejšími mobilnými telefónmi. Čo však so starými aparátmi? Existuje možnosť priniesť ich do predajne Orangeu a ich profesionálnou likvidáciou zároveň podporiť aj dobrú vec.

463077
9.2.2017 / md

Do dvanásteho pokračovania zbierania nepotrebných mobilných telefónov priniesli zákazníci od 1. októbra 2016 až do 31. januára 2017 až 18 500 zariadení. Operátor každý z nich premení na 50 centov na podporu dobrej veci - tentokrát ich venuje neziskovej organizácii Dobrý anjel.

Nechali sa inšpirovať

Dvanáste pokračovanie projektu sa nieslo pod heslom „Z môjho starého mobilu chcem dostať to najlepšie“ a riadilo sa ním 6 426 zákazníkov. Každý telefón čaká rovnaký osud, pričom pomôže hneď dvakrát. Jednak jeho ekologické zlikvidovanie chráni prírodu a vďaka projektu sa každé zariadenie premení na 50 centov určených na podporu dobrej veci. Dlhodobá ekologická iniciatíva spoločnosti Orange takto pomáha už od roku 2013 a je dôkazom toho, že aj nepotrebné telefóny nie sú vždy úplne na zahodenie. Myšlienka takejto pomoci inšpirovala aj spoločnosti Veolia a Deloitte, ktoré sú členmi združenia Business Leaders Forum a vďaka svojim zamestnancom prispeli do zbierky ďalšími 200 nepotrebnými mobilnými telefónmi.

Dvanásta zbierka a finančný výťažok z nej bola určená na podporu neziskovej organizácie Dobrý anjel. 50 centov z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu pomôže rodinám s deťmi, v ktorých jeden z rodičov alebo deti trpia rakovinou alebo inou zákernou chorobou. Vďaka nepotrebným mobilom a ekologicky cítiacim zákazníkom Dobrému anjelovi poputuje suma 9 350 eur. „Veľká vďaka Orangeu a jeho zákazníkom, ktorým nie je ľahostajná Zem a ani ľudia v núdzi, ktorí na nej žijú. Celú sumu prepošleme rodinám chorých a bude to pre nich znamenať obrovskú pomoc,“ povedala Ing. Ľudmila Kolesárová, marketingová manažérka Dobrého anjela.

Akcia má pokračovanie

Zber starých mobilov pod hlavičkou „Zo svojho starého mobilu chcem dostať to najlepšie” pokračuje aj v ďalších mesiacoch. Nasledujúca zbierka potrvá od 1. februára do 31. mája 2017 a finančný výťažok z nej bude určený pre občianske združenie Magna o.z.. Tentokrát 50 centov z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu finančne pomôže humanitárnej organizácii, ktorej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám v krízových oblastiach sveta. Zákazníci, ktorí do konca mája 2017 odovzdajú svoj starý mobil v predajni Orangeu môžu navyše každý mesiac hrať o 5 smartfónov Apple iPhone 7 128 GB Black.

Nepotrebné mobily tak aj v nadchádzajúcich mesiacoch nájdu vďaka Orangeu a jeho zákazníkom svoje zmysluplné využitie. Spoločne prispejú k ich ekologickej likvidácii a odchádzajú pritom s dobrým pocitom, že pomohli vybranej neziskovej organizácii. „Pokračovanie projektu je pre nás prirodzené. Vidíme v ňom význam a teší nás, že zákazníci využívajú možnosť ekologicky zlikvidovať staré telefóny. V jednom projekte spájame pomoc prírode, ľuďom v núdzi a zároveň vyriešime praktickú otázku – ako sa zbaviť nepotrebného telefónu – čím uľahčíme život aj našim zákazníkom“, povedal Martin Vacula, ‎Business Processes & QHSE Manager spoločnosti Orange.

old_mobileZdroj: Milan Debnár

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)