Pomoc tým, ktorí sa nevzdávajú

463304
15.2.2017 / Milan Debnár

Nešťastie nechodí po horách a nehoda môže zastihnúť každého. Je mnoho takých, ktorí rôzne nehody prežili, ale skončili s postihnutím. Stratili ruku, nohu, či obe, skončili na vozíčku. Niektorí rezignovali, no niektorí sú nezastaviteľní a svojimi výkonmi zahanbujú mnohých zdravých. Projekt Nezastaviteľní vznikol práve na podporu hendikepovaným športovcom v roku 2014 v Českej republike pod názvom Birell jízda. Značka Birell je totiž hlavným iniciátorom a sponzorom tohto programu, ktorý sa vlani rozšíril aj na Slovensko s názvom Neporaziteľní.

Ako na tlačobvej besede informovali organizátori tohto podujatia, Aj v tomto roku bude opäť v období od júna do septembra umiestnená špeciálna Birell brána na atraktívnych miestach, na ktorých ľudia trávia voľný čas naprieč Slovenskou a Českou republikou. Presný zoznam miest spolu s dátumami, kde a kedy bude brána umiestnená, bude uvedený na stránke projektu www.nezastavitelni.sk. Pomoc športovcom nespočíva v tom, že ľudia posielajú peniaze na konkrétny účet, financiami pripieva len Birel na základe tohop, koľko ľudí prejde popod bránu Nezastaviteľní. Čo človek, to 20 centov, určených na nákup športového vybavenia pre hendikepovaných.. Kto im teda chce pomôcť, musí tak vyvinúť istú námahu a vyraziť do prírody či na iné určené miesto v konkrétnom dni a prejsť popod bránu. Cieľom Nezastaviteľných je totiž motivovať aj zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Vlani sa podarilo vyzbierať celkovú sumu 34 854 eur na nákup potrebných pomôcok.

Jedným z tých, ktorým projekt Nezastaviteľní splnil sen je Erik Weiss zo Stupavy. Po autonehode zostal pripútaný na vozíčku. Vždy veľa športoval, preto túžil jazdiť opäť, na hanbiku. Jeho prianie sa mu tento týždeň vďaka Nezastaviteľným splnilo (na obrázku s ambasádorkou projektu paralympioničkou cyklistkou Annou Oroszovou a marketingová manažérkou Birelu Veronikou Hořákovou). „Ďakujem všetkým, ktorí vymenili vlastné pohodlie za aktívny pohyb, a tým nám pomohli. Už sa nemôžem dočkať, až na handbike sadnem a po prvý raz vyrazím,“ neskrýva radosť Erik.

„Ešte stále je možnosť prihlásiť sa do projektu Nezastaviteľní. Stačí, ak hendikepovaní, ktorí sa chcú stať Nezastaviteľnými vyplnia do 20. marca 2017 formulár prostredníctvom internetovej stránky www.nezastavitelni.sk,“ uviedla marketingová manažérka Veronika Hořáková.

Aj v tomto roku bude opäť v období od júna do septembra umiestnená špeciálna Birell brána na atraktívnych miestach, na ktorých ľudia trávia voľný čas naprieč Slovenskou a Českou republikou.

Erik Weiss a Anna OroszováZdroj: Milan Debnár

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)