Šariš ľuďom pomáha

463637
25.2.2017 / md

Pivovar Šariš v spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš v rámci programu Šariš ľuďom rozdelil sumu 16-tisíc eur na projekty zamerané na oblasť zamestnanosti a rozvoja turizmu v Prešovskom kraji. Zástupcovia dvanástich neziskových organizácií si prevzali symbolické šeky v Prešove.

Tretina peňazí poputuje na podporu zamestnávania znevýhodnených skupín obyvateľov, predovšetkým zdravotne postihnutých, zvyšné dve tretiny na podporu komunitného života a obnovu verejných priestranstiev. „Teší nás, že široká verejnosť v tomto regióne vníma prítomnosť pivovaru Šariš nielen ako výrobcu skvelého piva a zamestnávateľa, ale aj ako spoločnosť, ktorej záleží na kvalite života ľudí v jej okolí.  Snažíme sa, aby platilo: kde sa pivo varí, tam sa dobre darí,“ uviedla Drahomíra Mandíková, riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie Pivovarov Topvar.

Vďaka programu Šariš ľuďom sa tak opäť prispeje k rozvoju turizmu obnovou hradov, cyklotrás, lesných cestičiek, vyhliadkových a oddychových miest. „Našou snahou je vyberať také projekty, ktoré sú dlhodobo udržateľné a je predpoklad, že si budú pokračovať a vybudujú si tradíciu. V tomto roku sme preto podporili  polovicu projektov, ktorésa už realizujú, vďaka našej pomoci v minulosti, no chceme ich zachovať a zabezpečiť ich dlhodobý prínos. Zároveň sme však dališancu aj novým, inovatívnym nápadom,“ uviedla Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš.

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)