Topvar benefitmi nešetrí

447806
24.1.2016 / md

Pružná pracovná doba, možnosť práce z domu alebo 5 týždňov dovolenky. To je len časť z množstva benefitov, ktoré poskytuje spoločnosť Pivovary Topvar svojim zamestnancom. Po novom im chce uľahčiť návrat z materskej či rodičovskej dovolenky a ponúka príspevok na starostlivosť o deti do 3 rokov vo výške až 222 eur mesačne.

Drahomira Mandikova 2015 zmens

Pivovary Topvar podporujú svojich zamestnancov, ktorí prichádzajú z materskej či rodičovskej dovolenky sumou až 222 € mesačne na zabezpečenie kvalifikovanej starostlivosti o deti predškolského veku. Na príspevok majú nárok už od tohto roku všetci zamestnanci firmy, ktorí sa vracajú do práce skôr, než ich dieťa dosiahne vek 18 mesiacov. Posledný príspevok sa vypláca v momente, kedy ich potomok oslávi tretie narodeniny. Pivovarníci chcú podporiť diverzitu na pracovisku a ponúkajú tak nové možnosti pre rodičov vracajúcich sa z materskej či rodičovskej dovolenky, predovšetkým ženy a pracujúce matky, pre ktoré inak slovenský pracovný trh nie je pripravený. Pivovary Topvar pomáhajú rodičom zladiť rodinný a pracovný život a súčasne tak zvyšujú svoju atraktivitu na trhu práce.

„Mnoho rodičov by sa chcelo vrátiť do zamestnania skôr, než ich dieťa dosiahne vek, kedy môže byť prijaté do štátnej materskej školy. Nechcú prerušiť kariéru na príliš dlho, ale súkromná predškolská starostlivosť je finančne náročná, čo im skorý návrat do práce komplikuje. Pivovary Topvar sa rozhodli svojich zamestnancov v snahe o včasný návrat podporiť a umožnia im zabezpečenie zodpovedajúcej starostlivosti o deti,“ upresnila Drahomíra Mandíková (na obrázku), riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie Pivovarov Topvar. Pokiaľ sa zamestnanec vracia na minimálne polovičný úväzok, zamestnávateľ mu preplatí starostlivosť o dieťa v štátnom či súkromnom predškolskom zariadení, ktoré musí mať príslušnú certifikáciu podľa súčasnej slovenskej legislatívy. O dieťa sa ale môže celodenne starať aj opatrovateľka alebo iná osoba so živnostenským listom.

O príspevok na predškolskú starostlivosť môžu žiadať zamestnanci, ktorí sa vracajú späť do pracovného pomeru z materskej a rodičovskej dovolenky, ich dieťa nie je staršie ako 18 mesiacov a zároveň im bola vyplácaná peňažná pomoc počas materstva po dobu 6 mesiacov.

Pivovary Topvar investujú do rozvoja a vzdelávania svojich zamestnancov a tento finančný príspevok nie je zďaleka jediným benefitom, ktorý svojim ľuďom pivovar poskytuje. Samozrejmosťou je 5 týždňov dovolenky, možnosť využiť jeden deň v roku na dobrovoľnícke aktivity, príspevky na zdravotnú starostlivosť, dopravu a poistenie, no nezabúda sa ani na športové a kultúrne vyžitie. Zamestnanci, ktorí nepracujú priamo vo výrobe, môžu využiť aj možnosť práce z domu a pružnú pracovnú dobu.

© 2016 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)