Pivovary Topvar sú inšpiráciou

Projekt „Zodpovedne tehotná“ je príkladom pre formy v oblasti zodpovedného podnikania a firemnej filantropie

436151
27.3.2015 / md

Nadácia Pontis vyhlasovala výsledky 15. ročníka Via Bona Slovakia. Spomedzi 61 prihlásených nominácií do finálového výberu hodnotených projektov postúpila aj kampaň Zodpovedne tehotná, ktorá získala označenie Inšpiratívny projekt v kategórii Zodpovedné podnikanie – Férový hráč na trhu.

Ocenenie Via Bona Slovakia je ocenením za inšpiratívne príklady firiem v oblasti zodpovedného podnikania a firemnej filantropie. Pivovary Topvar nominovali kampaň „Zodpovedne tehotná“. Sú jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá posledné tri roky realizuje kampaň zameranú na prevenciu nezodpovedného užívania alkoholu u tehotných žien. „Potešilo nás, ako sa zhoduje poslanie kampane s označením Inšpiratívny projekt. Ak naše úsilie, aby tehotné ženy nepili alkohol, inšpiruje k zodpovednému prístupu, tak sme dosiahli, na čom nám záleží. Byť férovým hráčom na trhu znamená správať sa zodpovedne voči spotrebiteľom,“ hovorí manažérka pre firemné vzťahy a komunikáciu Miroslava Remenárová.  

Pivovary Topvar sú od minulého roku členom združenia Business Leadres Forum (BLF), teda zoskupenia firiem, ktoré sa správajú zodpovedne voči svojim zamestnancom, aj okoliu, v ktorom pôsobia. Ťažiskovým programom Pivovarov Topvar v tejto spoločenskej zodpovednosti je program Prosperita, zameraný na trvalo udržateľný rozvoj. Pivovary Topvar tiež dlhodobo spolupracujú s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš, s ktorou minulý rok spustili nový grantový program s názvom Šariš ľuďom. V rámci neho prerozdelili viac ako 16-tisíc eur neziskovým organizáciám z prešovského regiónu. Viac ako desaťročná spolupráca získala na tohtoročnej Via Bona Slovakia taktiež uznanie, a to označenie ako Inšpiratívny projekt v kategórii Firemná filantropia.

© 2015 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)