Valentínska pomoc deťom so srdcovými ochoreniami

Už po druhýkrát sa v nákupnom centre Eurovea konalo benefičné podujatie organizované Nadáciou Detského kardiocentra pre všetkých, ktorí dokážu silno ľúbiť a zároveň im nie sú ľahostajné deti, ktorých srdiečko potrebuje aj inú pomoc akou je láska – pomoc lekársku.

463222
14.2.2017 / md

Aj vďaka podpore známych tvárí sa podarilo vyzbierať viac ako 3 000 eur, ktoré budú použité na nákup prístrojového a materiálneho vybavenia jediného špecializovaného zariadenia pre deti s ochorením srdca, akým je Detské kardiocentrum na bratislavských Kramároch. Nadácia DKC týmto eventom zároveň odštartovala aj kampaň na 2 % asignáciu.

Nedeľa patrila v nákupnom centre Eurovea dobročinnosti a nezištnej pomoci, ktorej sa ujali nielen návštevníci centra ale aj viaceré známe tváre. Medzi nimi napríklad Jaro Bekr a Monika Hilmerová, Roman Volák so svojimi zverencami, Janka Lieskovská, René Štúr, spevák Peter Bažík či speváčka Marcella Molnárová s Albertom Enrique Herrerom. Už tradične nechýbali ani deti zo ZŠ Ostredkova v Bratislave, ktoré sprevádzala riaditeľka Erika Drgoňová. Tie aj počas ostatného školského mikulášskeho jarmoku vyzbierali na pomoc deťom z DKC až 1 500 eur.

„Nesmierne si vážime pomoc všetkých dobrých ľudí, ktorým nie sú ľahostajné osudy tých najmenších. Nie všetky deti na Slovensku majú to šťastie, že hneď po narodení môžu prísť v náručí svojich mám domov. Žiaľ, vrodené či získané srdcové ochorenia patria medzi tie, ktoré na dlhú dobu pripútajú malého pacienta na lôžko a zveria ho do rúk lekárov. Aj napriek výraznému pokroku v medicíne vieme pomáhať stále viac a viac malým pacientom. Potrebujeme však k tomu špičkové a moderné prístrojové vybavenie, na ktoré pravidelne prispieva Nadácia DKC vďaka štedrosti a nezištnosti partnerov a širokej verejnosti. Naše podujatie v nákupnom centre Eurovea opäť ukázalo, že je medzi nami stále veľa dobrých ľudí. Aj vďaka nim sme vyzbierali na potreby DKC viac ako 3 000 eur,“ hovorí Mária Kadlečíková, správkyňa Nadácie DKC.  

Okrem finančnej podpory venovala spoločnosť Zepter Slovakia aj novú čističku vzduchu pre oddelenie DKC a spoločnosť Mölnlycke Health Care malým pacientom z DKC venovala špeciálne náplasti na hojenie rán, ktoré im pomôžu rýchlejšie sa zotaviť po náročných operáciách a chirurgických výkonoch.

Svojimi dôležitými informáciami k podujatiu prispel aj Slovenský červený kríž, ktorý mal v nákupnom centre Eurovea stánok. Verejnosti a návštevníkom pracovníci Červeného kríža ochotne  odpovedali na otázky týkajúce sa prvej pomoci a aktivít Červeného kríža a zároveň názorne predviedli prvú pomoc na veľkej aj malej figuríne.

Zdroj: Grape PR

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)